Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сьогодні християни східного обряду святкують Богоявлення
19 Січня, 15:03

Сьогодні християни східного обряду святкують Богоявлення

Сьогодні, 19 січня, християни відзначають свято Водохреща, або Богоявлення. Це третє найбільше свято, яке завершує цикл різдвяних свят. У цей день прийнято освячувати водою храми і домівки, пити свячену воду та зберігати її вдома протягом року до наступного Водохреща.

ПЦУ на своїй сторінці у Фейсбуці написала історію цього свята. До тридцяти років Ісус жив серед людей, не розкриваючи того, що є Сином Божим і обіцяним Месією. Він очікував часу, коли за звичаєм юдейского народу вважатиметься дорослим для вчительства і наставництва. Іоану Предтечі було дано знамення, за яким він мав впізнати Христа серед тих, хто прийшов на Йордан.

Потреби у хрещенні, як у засвідченні покаяння та очищення від гріхів, Син Божий не мав, адже Він був безгрішний і чистий. Проте Ісус приймає його, щоб не від води прийняти очищення, але самому очистити та оновити і водне єство, і все творіння та саму людину. Також вперше перед народом у повноті відкривається Бог у Трьох Особах: Отець, Син і Святий Дух. З цього моменту починається шлях відкритого служіння Христа людству, під час якого Він зцілював духовні і тілесні недуги та творив чудеса.

Тому свято іменується Богоявленням – бо на Йордані втілений Син Божий явив себе відкрито людям. Також відбулося одкровення всіх Трьох Осіб Пресвятої Тройці: Син зійшов у річні води, Отець голосом засвідчив про Нього, а Дух Святий зійшов з Небес у вигляді голуба.

“Свято Хрещення Господнього нагадує кожному, що ми маємо свідомо каятися у своїх гріхах, боротися зі спокусами та розпізнавати зло – і не давати йому стати перешкодою єднання з Богом. Нехай в цьому допоможе всім нам Господь. Зі святом!”, – кажуть у ПЦУ.

Фото: Уніан.

Схожі новини