Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сьогодні вночі у Львові знесли пілон Монументу Слави (ВІДЕО)
03 Березня, 08:56

Сьогодні вночі у Львові знесли пілон Монументу Слави (ВІДЕО)

30-метровий пілон Монументу слави на вул. Стрийській таки “поклали” сьогодні вночі. Працівники компанії “Промальтбуд” зробили це аж з третьої спроби.

Роботи ускладнювала металева основа, що містилася всередині. Вона не давала впасти спорудженню. Її не могли повалити навіть за допомогою лебідки. Довелося з боків вибивати конструкцію.

Аби не перекривати дороги удень, працівники “Промальтбуду” працювали вночі. Сьогоднішня ніч була третьою.

 

Нагадаємо, «Монумент бойової слави Радянських Збройних Сил» відкрили у травні 1970 року. Ансамбль виконано в камені та бронзі. Складався з 30-метрового бетонного пілона, облицьованого гранітною плиткою, бронзової центральної групи та масивної залізобетонної стели. Горельєфи на вертикальному пілоні символізували основні роди військ – піхотинець, танкіст, артилерист, льотчик, матрос. У центрі ансамблю – фігури радянського Воїна і «Батьківщини-матері», яка благословляє його меч.

Демонтувати монумент вирішили в рамках законів про декомунізацію. Роботи розпочали у грудні торік. У лютому зняли п’ять горельєфів на честь радянських солдат, передали їх музею «Територія Терору».

 

Фото: inlviv.in.ua

Відео: nebo.lviv.ua

Схожі новини