Справа честі. Львів’янка домагається, щоб прокуратура дотримувалася закону | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Справа честі. Львів’янка домагається, щоб прокуратура дотримувалася закону
16 Лютого, 15:33
logo-black

Справа честі. Львів’янка домагається, щоб прокуратура дотримувалася закону

Віра Міцна

Головна лікарка Шпиталю імені митрополита Шептицького, голова громадського об’єднання «Львівська правозахисна ініціатива» Наталія ван Доеверен понад два з половиною роки судиться через безпідставні звинувачення її у хабарництві, нині продовжує боротися в судах, щоб Прокуратура Львівської області визнала її потерпілою стороною в цій справі.

У судах їй шість разів відмовляли у цьому. А 1 лютого цього року, коли пані Наталія ван Доеверен всьоме звернулася в суд із цією вимогою, врешті отримала відповідну ухвалу. Галицький районний суд визнав її потерпілою. Та вже 13 лютого Прокуратура Львівської області оскаржила документ і передала його Апеляційному суду.

Прокуратура також звинувачує медика у компрометуванні правохоронців.

 

«З метою уникнення кримінальної відповідальності фігурантка намагається посіяти серед громадськості сумніви щодо незаконності дії правоохоронних органів – через засоби масової інформації подає ситуацію у вигідному для себе світлі, а також здійснює голослівні заяви. Варто сказати, що у судових засіданнях обвинувачена поводить себе зухвало, висловлюється у грубій формі (у т.ч. із нецензурною лексикою), провокує конфлікти», — зазначили у прес-службі прокуратури Львівської області.

«Це рішення суду, згідно зі Законом України, оскарженню не підлягає. Тобто своїми діям прокуратура порушує закон. Учора прокурор Львівщини не зміг надати жодного документа на підтвердження звинувачень у мій бік. Дуже прикро, що ті, які повинні нас захищати, поводяться так непрофесійно. Тож мій наступний крок — перш за все вимога до прокуратури спростувати інформацію.

А крім того, запрошу на прес-конференцію керівника Прокуратури Львівської області, щоб він прилюдно захистив „скомпроментовану“ мною честь своїх працівників і довів моє використання нецензурної лексики. І на цій зустрічі зі ЗМІ я продемонструю всі матеріали, які засвідчують, як наша прокуратура маніпулює законом, а також позов до суду», — наголосила головна лікарка Шпиталю імені митрополита Шептицького, голова громадського об’єднання «Львівська правозахисна ініціатива» Наталія ван Доеверен.

Окрім цього, пані Наталія ван Доеверен публічно звернулася до Президента України, наголосивши: «Нещодавно впав мій останній правовий форпост серед підзвітних Вам силових інституцій. Моє звернення до Служби Безпеки України щодо спроб позбавити мене життя, погроз і залякувань на адресу мою та моєї родини та актів вандалізму щодо нашого майна за послідовне викриття злочинів перевертнів у погонах із національної поліції та органів прокуратури було скероване в Генеральну прокуратуру України.

Петре Олексійовичу, з мого майже дворічного досвіду боротьби скажу: це ніби представникам єврейського народу свого часу писати скарги про злочини проти людяності в адміністрацію Гітлера. Мені страшно, Петре Олексійовичу. Не за себе. За дітей і родину.ЧиТепер Ви, пане Президенте, мій останні український форпост. Запрошую Вас у мої партнери на шляху розбудови rule of law country, країни верховенства права. Хіба не цього ми прагнули, а Ви нам обіцяли?».

Відео