Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Старовинну ратушу на Старосамбірщині відреставрують за 15 мільйонів
13 Квітня, 19:54

Старовинну ратушу на Старосамбірщині відреставрують за 15 мільйонів

Цьогоріч планують розпочати ремонтно-реставраційні роботи ратуші у селі Нове Місто на Старосамбірщині. Сума коштів, які необхідно витратити на реставрацію складає понад 15 мільйонів гривень. Про це пише Дивись.інфо.

Реставрація ратуші, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення, відбуватиметься на замовлення місцевої селищної ради у співфінансуванні з Проектом «Ковбойки. Український дикий захід» за фінансування ЄС в межах ініціативи «Мери за економічне зростання». На реставрацію уже виготовили проектно-кошторисну документацію.

 

«Таку пам’ятку як новосільська ратуша дуже важливо зберегти, адже це частина нашої історичної і національної спадщини, яку ми повинні передати майбутнім поколінням. На даному етапі ми ведемо переговори з підрядною організацією, яка, сподіваємося, у найближчий час розпочне працювати над реставрацією», – зазначає керівник Проекту «Ковбойки. Український дикий захід» Дмитро Якимець.

У межах майбутнього проекту планують здійснити комплексну реставрацію дзвіниці, повернувши їй початковий вигляд. Зараз на вежі ратуші – металеве покриття.

Відтак, реставраційні роботи планують здійснити у кілька етапів. Перший із них передбачатиме капітальний ремонт та реставрацію даху, вежі зі сходами, а також горища. Згідно з проектом останнє планують використовувати як туристичний осередок та місця відпочинку мандрівників, а також для розвитку місцевого бізнесу. За словами Дмитра Якимця, завершити першу чергу реставраційних робіт планують уже в 2021-му році.

«Роботи над відновленням пам’ятки ми плануємо здійснити у кілька етапів, по мірі надходження фінансування. Ми щиро сподіваємося, що нашу ініціативу радо підтримають не лише на обласному, але й всеукраїнському рівні», – додає він.

2020-04-13-16-29-16-docs-google-com-00ae408fb0b5
2020-04-13-16-30-06-docs-google-com-7571eb3ce50a

Фото: Дивись.інфо.

  • 0
  • 881
Схожі новини