Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Telegram-канал «Типовий Львів» – джерело поширення фейків, – журналіст
03 Березня, 10:24

Telegram-канал «Типовий Львів» – джерело поширення фейків, – журналіст

Telegram-канал «Типовий Львів», що налічує понад 128 тисяч читачів, є джерелом поширення фейків та нагнітання паніки. В описі каналу зазначено, що це новини Львівщини, яскравий контент 24/7, жодної цензури та багато трешу. А останнім часом канал займаються поширенням неперевіреної, фейкової та часто шкідливої інформації, зазначає львівський журналіст Олег Радик.

«Контент каналу дійсно привертає увагу. До війни – це львівські новини, зокрема про кримінальний Львів, жарти, меми тощо. Після 25 лютого цього року, і це зрозуміло, – акцент зроблено на висвітленні російської агресії, перебігу військових дій. Варто додати, що адміністратори «Типового Львова» часто звинувачувалися іншими телеграм-каналами у плагіаті (наприклад, «Першою приватною мемарнею»). Ви спитаєте, а що тут такого? Більшість новинних ресурсів зараз висвітлюють україно-російську війну. Так, ми згодні. Але, не всі ресурси займаються поширенням неперевіреної, фейкової та часто шкідливої інформації», – зазначає Олег Радик.

znimok-ekrana-2022-03-03-092456

Наприклад, через вказаний канал активно розганяється історія із т.зв. «маячками для бомбардувань», фіолетовим світлом, диверсантами на кожному кроці у Львові тощо.

«Для чого це робиться? Спроба підняти свою популярність чи цілеспрямоване нагнітання паніки? Якщо ми не хочемо бути обманутими та перемогти у війні, ми маємо скаржитися на такі канали», – зазначає Олег Радик.

Адміністратори «Типового Львова» не спішать розкривати себе, хто керує ресурсом не зрозуміло й до цих пір.

«Враховуючи, що через вказаний канал часто поширюється дезінформація, спрямована на підняття його популярності та нагнітання обстановки у Львові, варто задати собі питання – а чи не стирчать там російські вуха?» – припускає журналіст.

znimok-ekrana-2022-03-03-092423
znimok-ekrana-2022-03-03-092531
Схожі новини