Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Це загроза не тільки для підприємців, а й для суспільства»: у Львові обговорили законодавчі зміни щодо ФОПів
07 Лютого, 13:16
logo-black

«Це загроза не тільки для підприємців, а й для суспільства»: у Львові обговорили законодавчі зміни щодо ФОПів

Ярослава Світлична

Наприкінці січня у Львові відбувся «Форум мікропідприємців». Його організували громадські організаціі «Ліга підприємців України» та «Союз захисту підприємців» за підтримки Української галицької партії. На форумі обговорили законопроєкти і пріоритети державних та місцевих органів влади щодо малого бізнесу.

 

«На жаль, підприємницька спільнота ще трошки спить. Багато підприємців або не розуміють, про що йдеться, або опустили руки від розуміння того, що їх чекає. Влада говорить, що мікропідприємці – це бариги, які уникають податків. Тому ми вирішили запросити фахівців, які досконало розуміються в податковому законодавстві та які розуміються в реформах», – розповідає Мирослав Данилків, депутат Львівської міської ради від УГП.

Таким чином організатори форуму прагнуть донести до влади та підприємців, що чекає на мікробізнес.

«За 20 років функціонування спрощеної системи оподаткування виросло покоління, яке не знає, що таке товарний облік. І слава Богу, що ми зробили їм можливість піднятись та працювати без зайвої бюрократії. Зараз ця зайва бюрократія повертається, і треба, щоб вони хоча б уявили собі, про що йдеться. Бо в іншому випадку можуть реалізуватись плани ворогів щодо знищення ФОПів, а цього допустити не можна», – коментує Ксенія Ляпіна, яка очолювала Державну регуляторну службу України у до минулого року.

Як пояснив голова організації «Союз захисту підприємців» Сергій Доротич, запроваджується так звана фіксалізація, це обов’язкова наявність касових апаратів чи програмних реєстраторів, що унеможливлюють спрощену систему оподаткування, обліку та звіту.

 

84109189_177840546876277_6078795015075659776_n

«Друга проблема – так званий механізм кешбеку. У світі воно позитивно сприймається суспільством, у нас законодавство змінило його до неможливості. І кешбеком, фактично, можна назвати створення кримінально-корупційної системи тиску на бізнес», – пояснює Сергій.

 

Фахівець каже, що ці два є інструменти є справжньою бідою для мікропідприємства. Галина Васильченко, нардепка від фракції «Голос», називає прийняті у вересні закони загрозою не тільки для мікропідприємців, а й для суспільства.

«Ми мусимо чітко розуміти, що завжди платить кінцевий споживач. І мусимо бути свідомими того, що всі ціни на товари і послуги суттєво зростуть. Ці закони були прийняті лище монобільшістю і тут дуже важлива дискусія малого бізнесу, Кабміну та нардепів».

За підсумками Форуму підготували Резолюцію до президента та Верховної ради, щоб скасувати ці закони.

 

Схожі новини