Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Цей лікар мав би підмітати вулицю»: мати з Городоччини розповіла, як її сина продали в Америку
18 Лютого, 20:14
logo-black

«Цей лікар мав би підмітати вулицю»: мати з Городоччини розповіла, як її сина продали в Америку

Юлія Швидко

Тетяну Федух із Нового Села Городоцького району обурює те, що ректором Харківської медакадемії післядипломної освіти може стати колишній очільник Львівської обллікарні швидкої допомоги Богдан Федак. Він у 1990-х роках допомагав продавати немовлят за кордон. Саме у цей час – у 1994 році – жінці сказали, що її новонароджений син Василь помер. Через 11 років вона довідалася, що її дитина – жива і мешкає в родині американців.

«Коли я носила своїх хлопчиків – Сашка та Василька, лікарі відправили мене до львівського роддому на Батальній, – розповідає LMN Тетяна Федух. – Сашка я народила сама, він заплакав. Чула, як акушерка кликала анестезіолога. Він мені щось вколов у крапельницю і сказав до акушерки: «Роби з нею, що хочеш. Вона готова». Коли я прокинулася, дуже хотіла пити. Лікарка дала води й сказала, що в мене два сини: «Слабенькі, але будуть жити». Один важив 2 кілограми, другий був на 100 грам менший. Наступного дня педіатр заявила, що вони в тяжкому стані. А ще через день сказала, що один з них помер. У довідці написали, що о сьомій ранку. Хоча я в дев’ятій ще його бачила живим».

У січні 2005 року жінка в районній газеті «Народна думка» прочитала про Джонатана Фрідмана зі штату Орегон, якого занесли до Книги рекордів Гіннеса. Хлопець 5 c протримав на обличчі 7 ложок. У героєві публікації Тетяна Федух упізнала свого сина, який наче помер.

«Він – копія Сашка. До речі, той теж на чолі копійки тримає. Ми звернулися у прокуратуру. Там спочатку зацікавилися цією справою, згодом сказали, що вже нема з кого питати – винуватці або повмирали, або повиїжджали. Ми зв’язалися з Фрідманами. Ті навідріз відмовилися робити аналіз ДНК. Чого бояться, якщо це їх дитина? Але ж він не їх, це наш Василько», – додає жінка.

Тетяна Федух уже втратила надію побачити сина.

«І де справедливість? У справі продажу дітей, крім лікарів, були замішані дуже впливові люди – політики, священники. Тепер вони всі – поважні особи при посадах. Хоча такий лікар не те, що ректором не має бути, він мав би підмітати вулицю. Про його совість я вже мовчу. Скільки тоді було людських життів скалічено, сліз вилито…», – зазначає вона.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини