Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Цієї втрати не компенсувати…»: від коронавірусу помер професор УКУ Ігор Скочиляс
21 Грудня, 09:53
logo-black

«Цієї втрати не компенсувати…»: від коронавірусу помер професор УКУ Ігор Скочиляс

Вчора, 20 грудня, не стало 53-річного професора Українського католицького університету Ігоря Скочиляса. Чоловік хворів коронавірусом. Хвороба дала ускладнення на легені та виявилась сильнішою за лікування.

«Це непоправна втрата для всіх, хто знав Ігоря – хто працював разом з ним в історичному архіві, хто був слухачем його лекцій і семінарів, хто допомагав у дослідницьких проєктах, хто стояв поруч з ним на барикадах Революції Гідності і відстоював принципи гідного життя, хто молився разом з ним у храмах і на майданах, – пишуть на сторінці університету. – Сумуючи за нашим дорогим колегою, ми з глибини серця висловлюємо щирі співчуття дружині Ірині, дочці Соломії та усій родині…»

Ігор Скочиляс коронавірусом захворів ще кілька тижнів тому. Не мав жодних супутніх захворювань, але недуга дала ускладнення на легені. У чоловіка розвинулась пневмонія. Він був у реанімації. Лікарі відчайдушно боролися за його життя та не змогли врятувати.

«Сьогодні над ранок сниться мені сон. Сиджу я в класній (чи то в університетській) авдиторії. Заходить Ігор Скочиляс. Йде до дошки і пише на ній: “Ігор Скочиляс: рік народження 1967 р…”. Сон обірвався. Я прокинувся. Рука простягнулася до телефону. Новин нема. Слава Богу! Але страшна новина настигла ввечері. Упокой, Господи, велику і прекрасну людину. Неймовірно сумно», – каже співробітник УКУ Максим Тимо.

Всі, хто знав Ігоря Скочеляса глибоко сумують з приводу його смерті.

«Ігор Скочиляс був найкращим. Це просто факт. Так само як він був найскромнішим. Думаю навіть зайве про це свідчити… Мені безмежно жаль пана Ігоря, його родину, УКУ і УГКЦ. Безмежно жаль, бо цієї втрати не компенсувати. Плачу і ридаю, бо таких професорів у Церкви та університету завжди бувають одиниці на покоління. А він взагалі був унікальний. Безмежно унікальний», – коментує філософ Юрій Чорноморець.

«Дуже світла та неймовірна Людина. Хай Бог Милосердний прийме Його світлу Душу….»

«Бог посилає унікальних світлих Людей. Бо він був великою Людиною, залишиться в пам’яті. Нехай Господь дарує життя вічне. Пошле послідовників, які будуть продовжувати його місію», – пишуть користувачі Фейсбук у мережі.

До слова, Ігор Скочиляс понад 20 років викладав в УКУ. Був професором. Його називали  найкращим знавцем і дослідником Київської церкви. Відомий як український історик, краєзнавець, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії Гуманітарного факультету Українського католицького університету, керівник Центру релігійної культури, проректор УКУ з наукової роботи.

Схожі новини