Цього тижня долар знову дешевшатиме: прогноз аналітиків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Цього тижня долар знову дешевшатиме: прогноз аналітиків
11 Лютого, 14:25

Цього тижня долар знову дешевшатиме: прогноз аналітиків

В Україні стрімко дешевшає долар – всього за кілька місяців курс зміцнився з 28 до 26,6 грн за долар. Фінансові аналітики кажуть, попит на долари традиційно з року в рік знижується в кінці січня – на початку лютого.

За прогнозами, до 15 лютого валюта може опуститися з 26,6 до 26,3 гривень. Все через сезонні чинники – активний випуск ОВДП, низький попит покупців і валютні виручки експортерів.

Пік зміцнення гривні припаде на середину лютого. Проте нижче 26,5 гривень за долар позначка не опуститься. Але і цей показник стане рекордно низьким за поточний рік, – пише Обозреватель.

“Попит на ринку низький, пропозиція гарна. Бачимо вже досить тривалий період сезонне зміцнення гривні. У нас поки валюта дуже залежить від сезонних факторів. Від врожаю аграріїв, від критичного імпорту”, – пояснює аналітик Володимир Мазуренко.

Аналітик Вадим Іосуб вважає, що курс долара може вже наступного тижня опуститися до позначки 26,3 грнивні.

“На найближчий тиждень ми очікуємо продовження зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 26,4 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 26,3-26,6 грн”, – прогнозує експерт.

З таким прогнозом погоджується аналітик Єгор Комов. Каже, через п’ять-сім днів українці на готівковому ринку зможуть купувати валюту за ціною 26,3-26,4 грн/$.

“На тиждень – так, буде зміцнюватися. Але, цілком можливо, що вже до кінця місяця ситуація може змінитися. Всі ці сезонні коливання не повинні викликати будь-якого резонансу. Це нормальна ситуація, при якій ми існуємо вже багато років. Поки ринки не сильно розвинені, триватиме таким чином”, – прогнозує експерт.

Що буде з курсом долара в 2019 році

У 2019-му на погашення державного боргу витратять 417,4 млрд грн. При цьому загальні доходи бюджету на 2019-й – 1 трлн 26 млрд. Це близько 40% усіх доходів країни. На погашення зовнішніх кредитів направлять нові транші МВФ і запаси з золото-валютних резервів Нацбанку. При таких умовах, зазначають аналітики, найімовірніше НБУ буде стримуватися від надмірного зміцнення гривні і при можливості навпаки – буде виходити на ринок для купівлі “надлишків”.

Прогнози щодо курсу на 2019 рік:

  • 29,08 грн/$ (консенсус-прогноз Мінекономрозвитку);
  • 29,4 грн/$ (прогноз, закладений у бюджет-2019);
  • 28,65 грн/$ (оцінки МВФ, закладені в оцінки України).

Старший аналітик Forex Club Андрій Шевчишин вважає, що нижня відмітка для середнього за рік курсу – 28,5 грн/$.

“Наш базовий прогноз – 28,5-31,5 грн/$. Сезонні фактори впливу збережуться, проте їх інтенсивність може знизитися. Базовий сценарій передбачає досить широку амплітуду коливань, що пов’язуємо з впливом сезонних факторів, спекуляціями перед виплатами за зовнішніми зобов’язаннями і виборами”, – відзначає аналітик.

 

 

ФОТО: Politeka (ілюстрація)

Відео