«Ця інформація подається, аби прикрасити статистику»: юрист про незаконні вирубки на Старосамбірщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Ця інформація подається, аби прикрасити статистику»: юрист про незаконні вирубки на Старосамбірщині
17 Квітня, 16:04
logo-black

«Ця інформація подається, аби прикрасити статистику»: юрист про незаконні вирубки на Старосамбірщині

 Юлія Швидко

На сайті Львівської обласної прокуратури оприлюднили, що завдяки її роботі на Старосамбірщині та Самбірщині в два з половиною рази зменшилася кількість незаконних рубок лісу. До таких висновків правоохоронці дійшли, бо з початку цього року порушили 6 кримінальних справ, що стосувалися лісу. Натомість торік за аналогічних період таких справ було 16.

«Насправді незаконних вирубок не поменшало. Прокуратура звітується про кількість кримінальних проваджень, а не про масовість самовільних рубок. Ця інформація не є об’єктивною. Подається, аби прикрасити статистику, – говорить LMN адвокат Володимир Рибалко. – 1 січня цього року набув чинності закон, який хоч і красиво називається «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», проте за своїм змістом лише сприяє масовим самовільним рубкам. Якщо раніше на практиці до кримінальної відповідальності за незаконну порубку лісу притягувалися особи, які заподіяли матеріальну шкоду в 7-10 тисяч гривень, то тепер для констатації складу злочину потрібно 1 921 000 гривень».

Юрист зазначає, що правоохоронці зараз масово відмовляються розпочинати слідство за фактами незаконних порубок лісу.

«До прикладу, правоохоронні органи відмовилися розпочати розслідування за фактом незаконної порубки 97 дерев між селами Біличі та Велика Лінина, де розмір збитків становить 850 тисяч гривень. Мовляв, сума для цього недостатня. Згідно закону, вони зобов’язані були це зробити. Адже без проведення слідчих дій та судових експертиз неможливо визначити справжнього розміру заподіяної довкіллю шкоди. Слід зважати не лише на вартість вкраденого лісу, але й на погіршення його породного складу, висихання струмків, ерозію грунту. У майбутньому це може призвести до повеней та зникнення диких тварин», – додає Володимир Рибалко.

 

Відео