Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Цифрові водійські права презентують у грудні
22 Листопада, 21:02

Цифрові водійські права презентують у грудні

У мобільному застосунку «Дія», який створили для українців, першими двома доступними послугами стануть цифрові водійські права та техпаспорт автомобіля. Його планують презентувати в Міністерстві цифрової трансформації у середині грудня,передає zaxid.net.

«Перший реліз мобільного застосунку запрацює з водійськими правами та техпаспортом. Фактично, їх показують патрульній поліції, яка має планшети, підключені до відповідного реєстру. Так, поліцейські за допомогою QR-коду на правах перевірять у відповідному реєстрі, що машина належить вам і ви маєте права», – розповів перший заступник голови міністерства Олексій Вискуб.

За допомогою «Дії» громадяни зможуть перевірити реальність документів одне одного. Для цього через застосунок потрібно буде сфотографувати відповідний QR-код, програма надішле запит до потрібного реєстру та покаже відповідь, чи документ був виданий в межах проекту «Дія» та чи він дійсний. Надалі, у мобільному застосунку мають з’явитися й інші документи: студентський квиток, податковий номер та паспорт.

«Приблизно у першому кварталі наступного року ми плануємо вийти навіть на цифровий паспорт громадянина. Безумовно, він буде з обмеженим використанням. Є доволі складні кейси, де використовують паспорт, але для того, щоб сісти на потяг чи внутрішні авіаперевезення, смартфона буде достатньо», – додав Олексій Вискуб.

Також Міністерство цифрової трансформації шукає охочих стати обличчям демоверсії електронних водійських посвідчень.

Фото: ілюстративне (ТСН).

  • 0
  • 204
Схожі новини