Тисячу книг Ярослава Лемика передали сільським бібліотекам на Пустомитівщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Тисячу книг Ярослава Лемика передали сільським бібліотекам на Пустомитівщині
01 Березня, 12:36
logo-black

Тисячу книг Ярослава Лемика передали сільським бібліотекам на Пустомитівщині

Христина Іваніків

Донька відомого львівського громадського діяча, колекціонера Ярослава Лемика Роксолана передала домашню бібліотеку батька Підберізцівській ОТГ. У ній – понад тисяча книг, які Ярослав Лемик збирав з 1960-х років. Серед них – рідкісні видання «Кобзаря» та Святого Письма, багатотомники української та світової класики, історична література, дитячі казки та підшивки журналу «Світ дитини», який Ярослав Лемик видавав свого часу разом з дружиною.

«Я переїжджаю з батькової квартири. На новому місці цю бібліотеку не маю де помістити, – розповіла Роксолана Лемик LMN. – Подумала, що хочу віддати книжки саме у сільські читальні, там вони принесуть більше користі. Кожнісіньку з цих книжок батько детально опрацював, у кожній книжці є закладки. Я теж це все прочитала. Може, як буде потреба, приїду в село перечитувати», – усміхається.

Ярослав Лемик був далеким родичем Миколи Лемика, який у 1933 році за наказом проводу українських націоналістів вбив консула СРСР у Львові Алєксєя Майлова. Так висловив протест проти штучно організованого радянською владою голодомору 1932-33 років.

Ярослав Лемик був знаним у Львові громадським діячем та благодійником, депутатом Львівської міської ради у 1990-1998 роках. Помер у 2012-му, у віці 71 рік.

У Підберізцівській ОТГ діє 4 шкільних та 5 публічних бібліотек, між якими уже розділили подаровану літературу.

Фото: Христина Іваніків

Відео