У Дрогобичі судитимуть студентку, яка отримувала допомогу по безробіттю | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Дрогобичі судитимуть студентку, яка отримувала допомогу по безробіттю
31 Грудня, 13:29
logo-black

У Дрогобичі судитимуть студентку, яка отримувала допомогу по безробіттю

22-річну студентку денної форми навчання одного з університетів Дрогобича судитимуть за шахрайство. Про це повідомили вчора, 30 грудня, у відділі комунікації поліції Львівської області.

«22-річна місцева мешканка у шахрайський спосіб отримувала з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування допомогу по безробіттю, – кажуть правоохоронці. – Під час досудового розслідування виявилося, що в липні цього року жінка звернулася в Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості з заявою про надання їй статусу безробітної. У цей час вона приховала інформацію, що є студенткою денної форми навчання одного з університетів Дрогобича. Відтак, зловмисниця у період з липня по листопад отримувала грошову допомогу по безробіттю, чим завдала державі майнової шкоди».

Студентка уже отримала підозру в скоєнні злочину. У поліції зазначають, що максимальне покарання за такий злочин – до трьох років обмеження волі.

Натомість мешканці Львівщини у соціальних мережах пишуть коментарі на захист цієї дівчини.

«Я тут недавно заповнював заяву на отримання допомоги, так от я не побачив питання «Ви – студент?», і в переліку документів немає студентського квитка. Тому це не приховування, а прокол працівників центру», – зазначає львівський юрист Ігор Дяків.

Громадська активістка та правозахисниця зі Львова Олеся Дацко ж припускає, що студентка, скоріш за все, виграє у цій судовій справі.

«Якщо у студентки є хоч якесь уявлення про право – вона справу виграє!

Навіть якщо студентка є денної форми навчання, вона не обов’язково отримує стипендію. І навіть якщо її отримує – ця стипендія значно нижча фактичного прожиткового мінімуму. А тому студентка позбавлена економічних засобів реалізації права на життя. І ніхто не може довести, що право на життя не має бути забезпечене достатнім рівнем доходів.

Оскільки студентка денної форми навчання – вона не може працювати. А тому не може вмерти з голоду. Тому має отримувати або стипендію в розмірі достатньому для виживання, або допомогу по безробіттю», – доводить громадська активістка.

Фото: ілюстративне

Відео