У кіберполіції розповіли, як шахраї найчастіше крадуть гроші з банківської карти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У кіберполіції розповіли, як шахраї найчастіше крадуть гроші з банківської карти
08 Червня, 13:38

У кіберполіції розповіли, як шахраї найчастіше крадуть гроші з банківської карти

У кіберполіції розповіли, які популярні схеми пограбування  банківських рахунків зараз використовують найчастіше. Також порадили, як не стати жертвою.

“На початку сезону відпусток до нас все частіше почали звертатися громадяни із повідомленнями про незаконні зняття коштів з їх банківських рахунків. У більшості випадів такі дії зловмисники вчиняли шляхом перевипуску абонентського номеру, підв’язаного до банківської картки користувача”, – пояснили.

Найпоширеніша із шахрайських схем виглядає так: абоненту
телефонують кілька разів та представляються таксі, організаціями або ще кимось. Схиляють абонента щоб
той перетелефонував. Далі – замовляють у оператора послугу відновлення SIM-карти, використовуючи для ідентифікації абонента номери телефону, з яких раніше телефонували.

“Інколи зловмисники навіть перераховують незначні суми коштів на мобільний рахунок жертви, від декількох гривень, аби точно знати дату останнього поповнення рахунку”, – кажуть.

Після отримання контролю над номером телефона зловмисники використовують його для заміни пароля інтернет-банкінгу і можуть розпоряджатися коштами потерпілого.
У кіберполіції радять абонентам передплаченої форми мобільного зв’язку прив’язати свій номер до паспорта. Це  перешкодить шахраям перевипустити їхню SIM-картку.

Інша, не менш поширена шахрайська схема проводиться за допомогою спеціальних скімінгових пристроїв. Їх злочинці встановлюють у банкомати.

“Для цього злочинцям навіть не потрібно відкривати банкомат. Їм достатньо кількох секунд, аби встановити
мінікамеру та помістити в карткоприймач спеціальний пристрій для зчитування інформації з клієнтської картки. Ззовні такі пристрої взагалі не помітні, їх можуть виявити лише спеціалісти банку”, – пояснюють у кіберполіції.

Повний комплект спецзасобів для вчинення таких злочинів може коштувати понад 6 тис. євро, але може «окупитися» власнику протягом кількох годин роботи скімера.

Спеціалісти рекомендують періодично змінювати PIN-код банківської картки. Особливо після повернення із закордонної поїздки.

Аби мінімізувати ризики викрадення коштів з банківського рахунку, кіберполіція радить використовувати окремий номер телефону для прив’язки його до банківської картки та не передавати його стороннім особам.

  • 0
  • 347
Відео