У лікарні святого Миколая відкриють Центр ментального здоров’я для дітей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У лікарні святого Миколая відкриють Центр ментального здоров’я для дітей
02 Червня, 13:48

У лікарні святого Миколая відкриють Центр ментального здоров’я для дітей

У лікарні святого Миколая запрацює Центр ментального здоров’я для дітей. Як повідомили у Львівському ІТ Кластері, тут проходитимуть реабілітацію юні пацієнти, які потребують психологічної підтримки.

Зокрема мова йде про дітей, що постраждали від воєнної агресії росії. У Центрі вони зможуть отримати безкоштовну фахову допомогу психотерапевтів, психіатрів та психологів.

Спільнота Львівського IT Кластера профінансує всі необхідні витрати, пов’язані з ремонтними роботами: облаштування кабінету для групових занять, сенсорної терапії, шести медкабінетів та приміщень для персоналу. Загалом йдеться про понад 300 квадратних метрів.

«Російська агресія завдає дітям фізичних, емоційних та психологічних травм. Опитування, проведене Gradus Research, виявило, що три чверті українських дітей мають симптоми травматизації психіки. Саме тому створення центру ментального здоров’я є критично важливим кроком для забезпечення добробуту та інтеграції в суспільство тих, хто постраждав від війни. IT-спільнота це розуміє і зробить все, щоб вже найближчим часом діти змогли отримати необхідну підтримку та фахове лікування», – зазначив Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера та член Наглядової ради благодійного фонду «Незламні».

Центр забезпечуватиме лікування на амбулаторній основі. Діти та підлітки зможуть отримати комплексну допомогу, проходити групові терапії, відвідувати індивідуальні консультації. Усі послуги будуть безкоштовні. Потрапити на лікування можна буде за скеруванням від сімейного лікаря.

«Діти в особливий спосіб реагують на будь-які травматичні події. Потрібно бути фахівцем, щоб розпізнати дитячу травму та її наслідки. Повномасштабна війна підкреслила недосконалість системи психіатричної, психотерапевтичної, психологічної допомоги дітям. Серед нагальних проблем: брак професійних кадрів та нестигматизованих інституцій для лікування малечі та їхніх батьків. Я переконаний, що успішний досвід співпраці зі спільнотою Львівського IT Кластера у створенні Центру ментального здоров’я для дорослих може бути перенесений для відкриття такого ж лікувального закладу для дітей та батьків», – додав Олег Березюк, керівник психологічного напрямку реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN).

Додамо, до створення Дитячого центру ментального здоров’я вже долучилась компанія Leobit.

  • 0
  • 59
Відео