У Львівській області є громада, яка досі не демонтувала більше десяти пам’яток радянського режиму | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львівській області є громада, яка досі не демонтувала більше десяти пам’яток радянського режиму
16 Грудня, 18:21
logo-black

У Львівській області є громада, яка досі не демонтувала більше десяти пам’яток радянського режиму

До кінця 2023 року на Львівщині не має залишитись жодного пам’ятника радянському режиму (відповідно до рішення ЛОВА). З початку року у Львівській області демонтовано 289 об’єктів комуністичної пропаганди. Залишилося ще 22. Про це  LMN в ефірі програми “Погляд з Хмарочоса”  розповів Юрій Горун, директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА.

” Вісім (пам’ятників, — авт.) до кінця наступного тижня вже будуть демонтовані. Вже є згода. Там органи місцевого самоврядування затягували з тим процесом. Але ми їх переконали. По трьох громадах, в яких зараз є 13 об’єктів, ми маємо великі застереження. Найбільше чинить опір Лопатинська громада. Там немає комунікації ні з головою, ні з місцевими мешканцями. Станом на зараз у них є 11 об”єктів”, — каже Андрій Горун.

На жодні звернення та протоколи робочої групи, за словами пана Горуна, в цій громаді не реагують. В ЛОВА планують провести демонтаж “власними силами”.

У самій громаді такі звинувачення заперечують.

“Оті, що сидять у Львові, до кінця не знають, що в нас робиться. В нас все зроблено перед законодавством, крім чотирьох памʼятників, памʼятних обʼєктів. Тому що вони є памʼятними знаками місцевого значення. Тобто вони — під охороною. Мають охоронні номери.

Ми не можемо винести, бо там є поховання, там є реально людські поховання. В Лопатині — 560 чоловік похованих. В Кустині, Куликові по четверо чи по троє. Розумієте, там не так все просто”, — каже Олег Микитин, голова Лопатинської ОТГ.

Представники громади написали листа у Львівську ОВА із запрошенням приїхати до них та зробити виїзне засідання, аби на місці розібратися з кожним знаком окремо.

 

User Image
Ольга Піліщук
Відео