У львівському ОХМАДИТі 4-річну дівчинку підключили до ШВЛ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У львівському ОХМАДИТі 4-річну дівчинку підключили до ШВЛ
05 Січня, 14:15

У львівському ОХМАДИТі 4-річну дівчинку підключили до ШВЛ

Більше пів тисячі дітей із діагнозом та підозрою на коронавірус встигли пролікувати у львівському ОХМАДИТі від початку пандемії. В основному вік дітей 5-14 років. Медики констатують, у неповнолітніх рідше спостерігають розвиток пневмоній, але, на жаль, діти мають інші ускладнення.

Зараз у львівському ОХМАДИТі з діагнозом коронавірус перебуває 10 дітей. Чимало з тих, хто ще лікується, та тих, кого вже виписали додому, мають супутні захворювання. Це, зі слів медиків, ускладнює процес лікування. Серед супутніх патологій: цукровий діабет, гематологічні, ендокринні патології, вроджені вади сечовидільної системи, ниркова недостатність тощо. На жаль, одну із сьогоднішніх пацієнток, 4-річну дівчинку медикам довелось підключити до апарату ШВЛ. Лікарі заспокоюють, стан малечі стабільний та незагрозливий.

«За останні два тижні було два пацієнти підключені до ШВЛ. Одну дитину 12 років вже вивели  із-під апарату. Зараз на штучній вентиляції залишається дівчинка 4 років. Загалом у 17% дітей із діагнозом коронавірус розвиваються пневмонії. Це рідше, ніж у дорослих, але діти мають інші ускладнення та інший перебіг інфекції», – розповіла сьогодні на брифінгу Олександра Бурда керівниця ОХМАДИТу.

Медик розповіла, що упродовж останнього часу збільшився відсоток дітей, які важко переносять недугу. Зокрема за увесь період лікування коронавірусної інфекції, було проліковано 15 дітей з синдромом Кавасакі. Це – гостре гарячкове захворювання дитячого віку. Характеризується ураженням коронарних та інших судин з можливим утворенням аневризм, тромбозів та розривів судинної стінки.

Ковід молодшає зазначають і в департаменті охорони здоров’я.

«Попри те, що кількість людей, які лікуються у стаціонарах дещо зменшилась, вкотре наголошую, що ковід молодшає – про це говорить вік пацієнтів, які поступають на лікування у стаціонари.  Захворювання протікає у більш серйозних формах, з важкою пневмонією», – заначив очільник департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Мешканців області закликають не нехтувати карантинними обмеженнями у період різдвяних свят.

«Напередодні свят закликаю усіх провести їх у вузькому сімейному колі, не наражати на небезпеку себе та близьких людей. Ситуація, яка є зараз не дозволяє говорити про те, що стало легше. Навпаки, не можна втрачати пильність. Ми розуміємо, що після святкового періоду, кількість контактів, як і кількість хворих, попри застереження, збільшиться. Але це залежить виключно від нас», – додав Чемерис.

Зазначимо, за увесь час у області COVID-19 підтверджено у 63 286 осіб. Померло 1818 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 48 472 осіб.

ФОТО: з відкритих джерел(ілюстрація)

Відео