У Львові медики врятували хлопчика з пухлиною розміром у футбольний м’яч | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові медики врятували хлопчика з пухлиною розміром у футбольний м’яч
26 Червня, 18:55

У Львові медики врятували хлопчика з пухлиною розміром у футбольний м’яч

У Львові медики прооперували 9-річного хлопчика з пухлиною нирки розміром із футбольний мʼяч. Вона заважала дитині дихати – утворення вразило легені  та тиснуло на внутрішні органи. Від вбивчої пухлини хлопчика звільнили хірурги Лікарні Святого Миколая, повідомляють у Першому медичному об’єднанні.

Маленького пацієнта звати Шарбель. Донедавна він був абсолютно здоровим хлопчиком. Навчався у школі і займався карате. Та два місяці тому мама помітила, що синочку складно дихати. Тож вирішила виміряти в Шарбеля рівень насичення крові киснем. Показники виявилися занизькими. Батьки припустили, що це пневмонія. І просто посеред ночі повезли сина в Лікарню Святого Миколая.

Наші лікарі обстежили Шарбеля. Зробили рентген легень і КТ. Та виявили у маленького пацієнта нефробластому – це один із найпоширеніших видів раку нирки в дітей. 25-сантиметрова пухлина тиснула на інші внутрішні органи хлопчика та будь-якої миті могла спровокувати ниркову кровотечу. До того ж, нефробластома встигла метастазувати в легені. Права була вже повністю заповнена вторинними пухлинами та зовсім не функціонувала. Ліва ж легеня працювала лише на 50%. Хлопчик був у дуже важкому стані. Йому терміново призначили хіміотерапію, – зазначають у медичному закладі.

Понад місяць Шарбеля лікували спеціалісти відділення онкогематології та імунології. За допомогою хіміотерапії їм вдалося більш ніж вдвічі зменшити розміри пухлини. А легені дитини й зовсім звільнити від метастазів. Тож уже на 7 тиждень перебування хлопчика в лікарні можна було приступати до наступного етапу – операції. Це, за стандартами лікування таких випадків, найвдаліший час для видалення пухлини.

Операцію провели дитячі хірурги лікарні. Втручання минуло успішно. А дослідження показало: лікарям вдалося повністю видалити пухлину. Метастазів немає. Нині Шарбель продовжує лікування хіміотерапією.

Нефробластоми в дітей часто утворюються та ростуть безсимптомно, як це і було в нашого пацієнта. Попри гігантський розмір пухлини в Шарбеля, його живіт візуально навіть не змінився. Але батьки можуть самостійно пропальпувати подібне ущільнення в животі малечі. Проявом недуги може бути погіршення загального стану дитини: кволість, блідість та втрата ваги. Рідше – біль у животі, кров у сечі чи підвищений артеріальний тиск, – нагадують медики.

Лікарі кажуть: успіх у лікуванні таких складних випадків залежить від дотримання сучасних міжнародних стандартів лікування дітей із онкологічними захворюваннями та злагодженої командної роботи.

Відео