У Львові можна погортати першу друковану книгу “Апостол” за допомогою інтерактивного екрану | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові можна погортати першу друковану книгу “Апостол” за допомогою інтерактивного екрану
17 Лютого, 15:06

У Львові можна погортати першу друковану книгу “Апостол” за допомогою інтерактивного екрану

У львівському музеї Пінзеля відкрили виставку стародруку. Тут можна побачити наживо першу друковану книгу України «Апостол» Івана Федорова. Окрім того, можна погортати книгу за допомогою інтерактивного екрану і відвідати майстер-клас з друкарства. Про це повідомляє Tvoemisto.

Виставку відкрили 15 лютого. Триватиме вона до 29 березня.

15 лютого 445 років тому Іван Федоров і закінчив друкувати книгу у Львові, зробивши її першим українським друкованим виданням. Книга має 280 аркушів. Друкар працював над нею впродовж одного року.

«Ми робимо виставку конкретного “Апостола”, який походить з села Лісневичі, Пустомитівського району. У 60-80-ті роки минулого століття музеї активно проводили експедиції західними областями країни і збирали речі, які можуть загинути. В одній з церков, де вже руйнувався дах, і знайшли “Апостол”, а з ним ще вісім унікальних стародруків», – розповіла завідувачка відділу музею книгодрукування Львівської галереї мистецтв Віра Фриз.

Зараз у світі є близько 100 екземплярів «Апостола», один з них зберігається в фондах старовинної книги Львівської національної галереї мистецтв. Інші розкидані по всіх куточках світу.

Разом з «Апостолом» Івана Федорова в музеї Пінзеля презентують ще вісім стародруків. Також рукописний варіант першого українського друкованого видання, який повністю повторює всі особливості оригіналу.

Фото: Tvoemisto.

Відео