Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові не достатньо підстав для пом’якшення карантину
21 Травня, 15:30

У Львові не достатньо підстав для пом’якшення карантину

Головний медик Львова Володимир Зуб зазначив, що зважаючи на критерії уряду, у Львова не багато підстав послаблювати карантин. Це питання детально обговорять на засіданні міського штабу із прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції. Про це він розповів під час ранкового ефіру на радіо “Львівська хвиля”, передає міська рада.

«По тих критеріях, які вчора оголосив уряд, в нас, на жаль, мало підстав для суттєвих пом’якшень. Але й посилювати карантин не будемо. Ми спостерігаємо за ситуацією. Наразі маємо стабільний результат, вибуху захворювання немає. Критерії уряду досить прості, проте по першому ми вже не проходимо. Можна послаблювати карантин, якщо впродовж тижня позитивних ПЛР-тестів не більше ніж 12 на 100 тисяч населення. Населення Львова 750 тисяч, тобто має бути не більше 90 позитивних результатів, а у нас поки більше 100. За наступними двома критеріями ми проходимо. Має бути зайнято не більше 50% ліжкового фонду в медзакладах. В нас якраз 50% зайнято. І має бути зроблено більше 12 ПЛР-тестів на 100 тисяч на тиждень. В нас проводять значно більше тестувань”, – каже Володимир Зуб.

За словами медика, є ризики щодо можливого відкриття садочків. Їх хочуть відкрити для того, щоб надати людям можливість виходити на роботу.

“Те саме стосується відновлення роботи спортзалів і басейнів. Моя суб’єктивна думка — поки що треба утриматись, хоча б до 1 червня. Потрібно ще поспостерігати за динамікою захворюваності. Будь-який спорт — це все одно гіпервентиляція, часте дихання та викид крапель слини під час форсованого видиху”, – додає Зуб.

Фото: Львівська міська рада.

  • 0
  • 256
Схожі новини