Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові невідомі увірвались у мистецький центр
13 Лютого, 12:16

У Львові невідомі увірвались у мистецький центр

Сьогодні, 13 лютого, вранці група невідомих  увірвалась у Львівський муніципальний мистецький центр на вул. Стефаника, 11. Чоловіки зірвали веселковий прапор, пошкодили майно галереї та розклеїли у виставковому залі QR-коди із написами «Тут кажуть, що Майдан і антимайдан – це одне і те саме» та «Тут пропагують комунізм за ваші гроші».  Так юнаки відреагували на виставку художника-анархіста Давида Чичкана, яка зараз проходить у галереї. Про це повідомляє Zaxid.net.

Адміністраторка Львівського муніципального мистецького центру Марта Любів розповіла, що близько 10:30 у галерею зайшло 15 молодиків, одягнених в чорне. Спочатку їй здалося, що це звичайні відвідувачі галереї. Один з них представився Вадимом Рибачуком.

«Я попросила, щоб вони показали сертифікат, вакцинації, показав лише один. Потім вони швидко обійшли територію виставкового залу, де у нас проходить виставка Давида Чичкана “Стрічки та трикутники”. На цьому підгрунті і виник конфлікт. Чоловіки були радикально налаштовані, зірвали веселковий прапор і пошкодили майно галереї і відвідувача, бо їм здалося, що він знімає їх на камеру», – розповіла Марта Любів.

Чоловіки розвішали QR-коди з надписами «Тут кажуть, що Майдан і антимайдан – це одне і те саме» та «Тут пропагують комунізм за ваші гроші», які переводять на анонімну публікацію «Що не так з Львівським муніципальним центром?» на сайті «Телеграф». Автор статті критикує усю діяльність мистецького центру та, зокрема, виставку Давида Чичкана.

Адміністрація галереї викликала поліцію. Патрульні порадили мистецькому центру звернутися суду.

Додамо, Давид Чичкан – сучасний український художник, який розвиває критичний напрямок в мистецтві. Працює з такими методами графіка, живопис, стріт-арт та перформанс.

 

«У своїй експозиції “Стрічки та трикутники” Давид запрошує поглянути на його ескапістський світ вигаданої України. Тут за його фантазіями більшовики не знищили УНР і історична лінія цієї держави не переривається і зараз на наших теренах панує соціал-демократія. Давид вважає, що синьо-жовтої символіки недостатньо, аби повністю розкрити ідею цієї країни, адже вона малоінформативна. Тому він додає ще три стрічки різних кольорів: чорну – як символ анархізму, фіолетову – колір фемінізму і червону – соціалізм, який, як вважає Давид, є невіддільною частиною самої ідеї українства», – йдеться на сайті Львівського муніципального центру.

image-20-3
image-19-3
  • 0
  • 153
Схожі новини