Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові оцифровують іконостас
05 Листопада, 18:35

У Львові оцифровують іконостас

Реставратори оцифровують у Львові Богородчанський іконостас Йова Кондзелевича. Про це повідомили в часописі “День“.

Проєкт має назву “Йов Кондзелевич”. Куратор – Софія Ліщинська, технічний директор – реставратор і дизайнер за фахом Роман Гук. Саме вони з командою втілювали проект “Пінзель. A.R.” для Львівської галереї мистецтв – сканували композиції зачинателя Львівської школи скульпторів, представника пізнього бароко і рококо Іоана Георгія Пінзеля, щоби створити тривимірні моделі шедеврів середини XVIII століття.

Як розповів завідувач виставково-експозиційного відділу Національного музею імені Андрея Шептицького Роман Зіленко, таку ж саму роботу вони виконуватимуть для музею імені Шептицького.

“Йдеться про проєкт “Торкнись ікони”, який зараз дофінансовується міською радою. Ми відсканували три наші найцінніші, найпоказовіші пам’ятки – ікони Юрія Змієборця XIV століття зі Станилі, Архангела Михаїла з Дальови і Крехівської Богородиці. Тепер вони будуть переведені в об’єм, щоби незряча людина могла їх торкнутися, відчути – “побачити” руками. Важливо, що будуть збережені навіть дефекти, котрих із віком зазнала дошка. Зокрема – сліди від шашеля (жука-точильника), – розповів Роман Зіленко.

Передбачено дві частини роботи – для незрячих, у музеї, та для людей маломобільних і таких, що не можуть фінансово спромогтися на подорожі, аби подивитися найцінніші пам’ятки –  на сайті.

  • 0
  • 49
Схожі новини