Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові прооперували 13-річного мешканця Турківщини з вродженою кістою гортані
14 Вересня, 11:14

У Львові прооперували 13-річного мешканця Турківщини з вродженою кістою гортані

У львівській обласній лікарні “ОХМАТДИТ” успішно прооперували 13-річного Юрія з Турківського району. У хлопця діагностували надзвичайно рідкісну патологію – ларингоцелє, іншими словами, вроджену кісту гортані. Вона майже на 90% перекривала гортань, ускладнювала дихання і загрожувала життю підлітка. За останні 20 років лікарі ОХМАТДИТу таке захворювання оперували вперше, передає Zaxid.net.

Захворювання в Юрія виявили коли йому було 7 років. Тоді медики запропонували оперативне втручання, однак батьки від операції відмовилися. До лікарів вони звернулися лише тоді, коли сину стало важко дихати.

В ОХМАТДИТі лікарі провели підлітку низку обстежень і вирішили, що його треба терміново оперувати.

“Кіста росте повільно і хлопець звикав до того рівня дихання, яке у нього було. Коли він приїхав до лікарні, простір гортані у нього вже був перекритий майже на 90%. Кістка за розміром нагадувала велику аличу. Хлопець скаржився на утруднене дихання, сильну охриплість голосу, хропіння та утвір на шиї”, – пояснює завідувач відділення дитячої отоларингології ОХМАТДИТу Федір Юрочко.

За словами лікаря, така вроджена патологія у дітей є вкрай рідко. Забрати кісту отоларингологи вирішили через горло.

“Ідучи на операцію, ми до кінця не знали, чи вдасться кісту забрати ендоскопічно, тому були готові й до операції через зовнішній розріз”, – каже Федір Юрочко.

Операція тривала майже годину. На щастя, кісту вдалося забрати ендоскопічно.

Хлопець лише добу після операції провів у реанімації. Лікарі допомогли йому почати правильно дихати. Уже наступного дня у Юрія суттєво поліпшилися дихання, голос, а минулі вихідні хлопець вже провів удома.

Фото: Український репортер (ілюстративне).

Схожі новини