Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові успішно прооперували 14-річну дівчину з подвійними жіночими органами
23 Червня, 14:23

У Львові успішно прооперували 14-річну дівчину з подвійними жіночими органами

14-річній дівчинці із Старосамбірського району останні півроку дошкуляв біль у животі. Його важко було зняти знеболюючими препаратами. Лікар, до якого вона звернулася на консультацію, скерував на УЗД. Результати обстеження приголомшили і дівчину-підлітка, і її батьків: виявилося, дитина народилася з однією ниркою і це з’ясувалося лише зараз, – пише Захід.нет.

Така патологія насторожила районних урологів і вони скерували дитину на більш детальне обстеження до Львова, на магнітно-резонансну томографію (МРТ). Результати допомогли з’ясувати справжню причину болю: у дівчини виявили синдром Херліна-Вернера-Вундерліха, іншими словами вроджену ваду сечостатевої системи.

«Це поєднана вада розвитку сечостатевої системи. Вона у жінок може проявлятися по-різному. Але зазвичай, при такій патології є подвоєння матки і може бути відсутня одна нирка. У нашої пацієнтки діагностовано подвоєння матки та піхви, а також відсутність правої нирки. В одній із піхв виявлено поперечну перегородку, яка утруднювала відтік крові в період місячних. Це спричиняло виражений больовий синдром, який був нестерпний», – каже уролог Львівської міської дитячої лікарні, к. м. н, асистент кафедри дитячої хірургії ЛНМУ ім. Данила Галицького Ростислав Наконечний.

Допомогти дівчині у такому випадку можна було лише хірургічним шляхом. Операція тривала впродовж години. Під час оперативного втручання хірурги висікли перегородку, яка була причиною виникнення болю, та зробили пластику піхви. Дівчина почувається добре, готується до виписки з лікарні.

«Вроджені вади розвитку статевих органів зустрічаються доволі часто. Вони просто мають різні форми, різні різновиди. Зі схожими, як у нашої пацієнтки вадами, до нас звертається 1-2 дівчини на рік. Це ті, яким можна допомогти хірургічним шляхом. Дуже хочемо спільно з дитячими урологами створити на базі міської дитячої клінічної лікарні центр, де можна було б спільно оперувати таких пацієнток», – каже професорка Віра Пирогова.

За словами професорки, у таких випадках нічого зайвого з організму не видаляють, лише усувають те, що заважає організму нормально працювати. У майбутньому такі дівчата можуть народжувати дітей і вже є пацієнтки, які стали мамами.

 

  • 0
  • 13041
Схожі новини