У Львові відбудеться захід на підтримку людей хворих на легеневу гіпертензію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові відбудеться захід на підтримку людей хворих на легеневу гіпертензію
02 Травня, 20:58

У Львові відбудеться захід на підтримку людей хворих на легеневу гіпертензію

У неділю, 5 травня, у Міжнародний день легеневої гіпертензії у Львові біля Ратуші відбудеться руханка, аукціон та лотерея для підтримки хворих. Участь у заході візьме дружина мера Катерина Кіт-Садова. День перед тим у загальноміській урочистій ході, присвяченій святкуванню Дня міста Львова, візьмуть участь 20 волонтерів у футболках з символікою Міжнародного дня легеневої гіпертензії.

«Цей день обрано не випадково, оскільки це річниця смерті першої дитини в Іспанії від легеневої гіпертензії внаслідок токсичної ріпакової олії. Випадок трапився понад 30 років тому, – пишуть на сторінці події у Фейсбуці. – Вперше Міжнародний день легеневої гіпертензії відзначили 5 травня 2012 року в Мадриді.»

Легенева гіпертензія – це рідкісне захворювання легень, яке швидко прогресує. Постійними  симптомами є задишка, швидка втома, втрата свідомості, біль за грудиною, синюшний колір шкіри, набряки. Ця хвороба є невиліковною, але від вчасної діагностики залежать прогнози і вартість лікування. У іншому випадку захворювання швидко прогресує і пацієнтам необхідно робити трансплантацію, яку в Україні не проводять.
Підтримуюча терапія коштує від 40 до 120 тис. грн у місяць на постійній основні. Без лікування пацієнт живе до трьох років від першого симптому.

5 травня  люди зможуть виконати фізичні вправи під музику, впродовж 15-20 хв. Мета руханки – викликати в учасників задишку,щоб кожен зміг відчути, як це страждати на легеневу гіпертензію. Руханка завершується флешмобом. Взяти участь в руханці можуть всі охочі.

Після того відбудуться виступи танцювальних колективів.

Всі охочі зможуть випити  кави та чаю, скуштувати домашню випічку від українських господинь, а також придбати ексклюзивні сувеніри ручної роботи. Кошти, виручені під час ярмарку, будуть скеровані на діяльність БФ «Сестри Даліли». Також люди зможуть взяти участь у благодійній лотереї і виграти призи, пише Львівська міська рада.

Фото: зі сторінки події у Фейсбуці

  • 0
  • 187
Відео