У Львові зняли заборону на російськомовні пісні, книги та фільми | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові зняли заборону на російськомовні пісні, книги та фільми
17 Січня, 14:43

У Львові зняли заборону на російськомовні пісні, книги та фільми

Вчора суддя Львівського окружного адміністративного суду скасував рішення Львівської облради про заборону публічно використовувати російськомовний культурний продукт.

“Мораторій на російськомовний культурний продукт скасований. Тільки що. За моїм позовом. Рішення Львівського адміністративного суду”, – написав у Фейсбуці Сергій Іванов-Малявін, який позивався до суду. Чоловік колишній редактор “Галицьких контрактів”.

Справу розглядав суддя Зіновій Гавдик. Позивачами виступали громадська організація “Всеукраїнський громадський рух “Український вибір – право народу”, Сергій Іванов-Малявін, Роман Лихачов. Відповідачем була Львівська обласна рада.

«Просили відкласти розгляд цієї справи, оскільки всі наші працівники були зайняті по інших судах у цей день. Але суддя проігнорував наше клопотання. Справу розглянули без нас. Самі позивачі не змогли довести, яким чином цей мораторій порушує їхні права. Громадська організація, яку представляють вони зареєстрована в Києві, мораторій ж діє лише на території Львівської області. Як він міг порушувати їхні права? Але суддя чомусь це не врахував», – каже Андрій Мельник із юридичного відділу облради Львова.

Нагадаємо, 19 вересня 2018 року Львівська обласна рада встановила заборону на публічне використання будь-якого російськомовного культурного продукту. Така заборона мала діяти на Львівщині до повного припинення окупації українських територій. Рішення приймалось з метою уникнення ескалації напруженості в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі. А також для захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора і подолання наслідків тривалої мовної русифікації.

 

ФОТО: Справжня Варта

  • 0
  • 276
Відео