Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У МОН назвали новації вступної кампанії в цьому році
30 Липня, 12:14

У МОН назвали новації вступної кампанії в цьому році

В Україні 1 серпня стартує вступна кампанія у заклади вищої освіти. У цьому році абітурієнти зможуть подати до 5 заяв на бюджет, а також необмежену кількість заяв на контракт. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко під час брифінгу.

За його словами, вступники зможуть подати заяви на бюджет у період з 13 по 22 серпня.

“Вступна кампанія в установи вищої освіти розпочнеться 1 серпня. 1 серпня в 10:00 ранку буде відкрита можливість реєстрації електронних кабінетів”, – сказав Вітренко.

Також у цьому році абітурієнти пільгових категорій зможуть подати електронні заяви на вступ за наявності хоча б одного сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання 2017-2020 років.

“Для цього їм потрібно перед подачею заяв звернутися в один із закладів вищої або професійного перед вищої освіти з підтвердними документами для внесення в “Реєстр осіб зі спеціальними умовами”, – повідомив він.

Ще однією новацією стала можливість абітурієнтам складати вступні іспити замість ЄДІ, а також здавати творчі конкурси на певні спеціальності при вступі на бюджет. Такі абітурієнти могли зареєструватися у закладі вищої освіти для складення таких екзаменів та творчих конкурсів з 24 липня. Здача екзаменів і написання творчих конкурсів пройде з 1 по 12 серпня.

Крім цього у цьому році освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна” будуть створені у всіх університетах МОН, МОЗ, Мінкультури та в трьох закладах вищої освіти МВС.

“Крім того, тепер у рамках окремої квоти на участь у конкурсному відборі будуть не тільки що надходять АР Крим і Севастополя, що надходять непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, лінії зіткнення”, – повідомили в Міносвіти.

Подача документів на бакалавра за кошти бюджетні кошти пройде у два етапи: основний до 20 серпня та зарахування на контракт до 23 жовтня.

Нагадаємо, на сайті Міністерства освіти та науки запрацював чат-бот з питань вступної кампанії в заклади освіти. Крім надання онлайн-допомоги, фахівці відомства консультують на безкоштовній гарячій лінії з питань вступної кампанії та через інші засоби зв’язку. Графік роботи фахівців: пн-чт – 09:00 – 18:00; пт – 09:00 – 16:45.

Цьогоріч через запровадження карантину змінилися терміни проведення вступної кампанії – всі дати змістилися на місяць з урахуванням прогнозу розвитку епідеміологічної ситуації.

  • 0
  • 341
Схожі новини