Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У МОЗ розповіли, куди витратять кошти, виділені на екстрену медичну допомогу
13 Липня, 11:48

У МОЗ розповіли, куди витратять кошти, виділені на екстрену медичну допомогу

Виділені урядом на екстрену медичну допомогу 1,26 мільярда гривень планують витратити на підвищення зарплат медпрацівників і на зміцнення матеріально-технічної бази. Про це сьогодні, 13 липня, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає “Громадське“.

“З 1-го вересня передбачається підвищення заробітної плати всім медпрацівникам із вторинної і третинної ланки, зокрема з екстреної медичної допомоги. Як лікарям, так і середньому і молодшому медичному персоналу. Це підвищення буде достатньо суттєвим у порівнянні з тим, що було раніше” — каже Степанов.

За його словами, окремо в цьому бюджеті передбачено 922 млн грн на придбання машин екстреної медичної допомоги. До кінця року МОЗ планує придбати приблизно 400 автомобілів. Їх розподілять по між областями.

“Якщо казати про кількість машин, які загалом треба придбати, то вона складає 1800 автомобілів.  400 ми хочемо придбати в цьому році, надалі розраховуємо протягом 2-3 років замінити весь цей автопарк. Хочемо, щоб всі автомобілі були еталонні”, — додає міністр.

Окрім того кошти підуть і на навчально-тренувальні центри для медиків.

“Я думаю, що ні в кого не виникає сумнівів, що фельдшерські й лікарські бригади постійно повинні удосконалювати свої навички. Екстрена медична допомога є пріоритетом, ми хочемо зробити її по всіх європейських стандартах, які є в світі”, – каже Максим Степанов.

Зазначимо,  раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував, що цього року уряд планує збільшити виплати по зарплатах медикам на майже 8 мільярдів гривень.

Фото: itmed.org.

  • 0
  • 174
Схожі новини