У Миколаєві відкрили меморіальну таблицю відомій поетесі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Миколаєві відкрили меморіальну таблицю відомій поетесі
23 Жовтня, 19:56
logo-black

У Миколаєві відкрили меморіальну таблицю відомій поетесі

Вікторія Ничта

Сьогодні, 23 жовтня, у Миколаєві урочисто відкрили та освятили меморіальну таблицю відомій поетесі Уляні Кравченко. Захід приурочили до 450-річчя Миколаєва і відбувся він за підтримки міської ради.

«Урочистості з цієї нагоди мали відбутися ще влітку, – каже ідейниця проекту, директорка миколаївського музею ім. Уляни Кравченко та Миколи Устияновича Марія Ганич. – Але, через пандемію коронавірусу святкування довелося відкласти. Та як то кажуть, нема зле, щоб не вийшло на добре, адже це нам дало змогу краще підготуватися і навіть виготовити буклети про життя і творчість нашої славної Уляни Кравченко».

Меморіальна таблиця прикрасила будівлю теперішнього казначейства, адже саме там Уляна Кравченко прожила більше п’яти років, доки їй не довелося поїхати з міста.

«Ми пишаємося тим, що маємо таку славетну землячку, – розповідає міський голова Андрій Щебель. – А тому, коли Марія Михайлівна прийшла до міської ради із такою пропозицією, я не вагався ні секунди. Добре розумію, якщо ми не будемо шанувати свого минулого, у нас не буде майбутнього».

Під час відкриття меморіальної таблиці миколаївчани побачили один день із життя поетеси, який майстерно відтворили учасники Народного театру «Хліб» районного Народного дому. А міський голова Андрій Щебель вручив подяки директорці музею Марії Ганич та очільниці театру “Хліб” Наталії Мусі.

Відео