Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Самбірську автостанцію європеського формату інвестували 10 мільйонів гривень
15 Жовтня, 14:13
logo-black

У Самбірську автостанцію європеського формату інвестували 10 мільйонів гривень

У Самборі, що згодом стане центром великого укрупненого району, нещодавно завершили будівництво нової автостанції. З неї відправляються автобуси усіх сіл району, до Турківщини, Старосамбірщини і навіть Мостищини та Дрогобиччини. Щогодини з автостанції відправляється 6 автобусів. LMN побувала тут та розпитала у керівництва, як у невеликому місті вдалось збудувати таку сучасну автостанцію вартістю понад 10 мільйонів.  

На нещодавно спорудженій автостанції вже працює понад 20 людей, а згодом буде створено ще понад 30 робочих місць. Збудувало її Самбірське автотранспортне підприємство, однак через карантинні обмеження урочистого відкриття не робили. 

“Можна було, звісно, почекати, коли спаде захворюваність і зробити все дуже пафосно. Але автостанція потрібна людям вже, тому вирішили не зволікати. Завершили будівництво, облаштували всередині, священник освятив і до роботи”, – розповідає LMN директор Самбірського АТП Іван Романяк. 

photo5206222239836516832-1
photo5206222239836516831-1

При вході в автостанцію на цифровому таблі відображається актуальна дата, час та температура на вулиці. Диктор оголошує, який автобус під’їжджає до платформи. Одразу при вході – каси та просторий зал очікувань. Тут уже є 24 сидячі місця. Володимир Романяк зауважує, що при потребі можуть доставити ще. 

На першому поверсі також сучасні адміністративні приміщення та вбиральня. Ліворуч від входу поки закрита ще одна частина автостанції – простір для торгових павільйонів, які здаватимуть в оренду підприємцям. 

“Хочемо, аби людям було максимально комфортно. Аби люди зайшли на автостанцію і могли знайти усі товари першої необхідності. Плануємо, що там буде відділення банку, пошта, товари загального вжитку, магазини з технікою, тощо”.       

photo5206222239836516825

Будівництво автостанції розпочали у 2016 році. Потреба, кажуть, виникла ще швидше, років 10 тому, однак за попередньої міської влади не було сприяння, а навпаки виникало багато перешкод.

“Окремі депутати навіть зараз писали звернення до генерального прокурора, у ДАБІ, у Міністерство внутрішніх справ, до народних депутатів, нібито це незаконне будівництво. Насправді ж все законно. Ми маємо в оренді частину землі, місто отримує податок до бюджету, мешканці Самбора працевлаштовані. Словом, є дуже багато переваг у будівництві цього об’єкту. Автостанція є своєрідною візитівкою Самбора”, – додає Романяк.       

Підіймаємось на другий поверх. Його здали в оренду закладу швидкого харчування. Офіціанти розповідають, що сюди не тільки пасажири заходять пообідати, а й мешканці цього мікрорайону замовляють іноді невеликі бенкети. У залі – великі панорамні вікна, а також облаштований дитячий куток. 

“Як на мене, у кожному місті мають розвиватись і околиці. А не тільки так, що у центрі все красиво, всього багато, а десь далі пусто. Власне, до 2015 року так було в Самборі. Ми як тільки говорили про будівництво, було дуже багато песимістів. Тут, на жаль, досі є окремі лжепатріоти, які все, що зараз робиться, перетворюють у негатив.  А насправді ж, наприклад, будівництво цієї автостанції дозволило ніби ожити цьому мікрорайончику”, – зауважує директор Самбірського АТП.  

photo5206222239836516829
photo5206222239836516826
photo5206222239836516830

Попереду, каже Іван Романяк, ще багато планів щодо цієї автостанції. Перш за все планують збудувати накриття для посадочних платформ, куди приїжджають маршрутки. Хочуть купити сучасну машину для очищення асфальту. 

“Мені здається, ніхто не очікував, що буде настільки комфортно і по-європейськи. Наш персонал ще досі не може повірити, що тепер може працювати у таких комфортних умовах”.

photo5206222239836516828

Іван Миколайович зауважує, що такої сучасної автостанції на Львівщині ще немає ніде. Каже, навіть не всі обласні центри можуть похвалитись такою.

“Вважаю, що одним з завдань місцевого самоврядування є сприяння розвитку бізнесу. Бо саме бізнес наповнює місцевий бюджет і за ці кошти ми можемо реалізувати надзвичайно багато проєктів для самбірчан: ремонтувати вулиці, оновлювати систему каналізації, будувати дитячі майданчики. У випадку будівництва автостанції наше завдання було дуже простим: не заважати”, – зауважує у коментарі LMN міський голова Самбора Юрій Гамар.  

Усі фото: Львівська мануфактура новин.

Схожі новини