У центрі НЕЗЛАМНІ готується до протезування жінка з Авдіївки, яка втратила ногу від удару російської ракети | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У центрі НЕЗЛАМНІ готується до протезування жінка з Авдіївки, яка втратила ногу від удару російської ракети
14 Грудня, 17:30

У центрі НЕЗЛАМНІ готується до протезування жінка з Авдіївки, яка втратила ногу від удару російської ракети

Яна Ковальова — 45-річна бібліотекарка з Авдіївки. Жінка втратила ногу внаслідок удару по місту російської ракети й зараз готується до протезування у Львові, в Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN).

Яна народилась і прожила все життя в Авдіївці (Донецька область). Рік тому окупанти завдали авіудару по книгозбірні, де працювала жінка. Та Яна залишилася в місті. Не покинула його і тоді коли ворог кинув усі сили на захоплення Авдіївки. Змусило жінку виїхати з міста лише важке поранення.

21 жовтня Яна прокинулась і вийшла на подвір’я. Пригадує, що було тихо. І тут раптово – потужний вибух.

«Вибуховою хвилею мене розвернуло. Я відчула, що нога пече. Опускаю очі та бачу, що нога в прямому сенсі слова розтрощена», – розповідає Яна.

Вижити жінці вдалося тільки завдяки сусідам, які теж не евакуювалися вчасно і мали автівку. Вони й відвезли її до найближчої лікарні у Покровську.

Ногу неможливо було врятувати, і жінці ампутували кінцівку в шпиталі на Донеччині.

Коли стан Яни стабілізували, її евакуювали до Львова, у центр НЕЗЛАМНІ.

“Тут мною одразу почали займатися фізичні терапевти. До Львова я не вставала з ліжка. Спершу боялась навіть на милиці зіпнутися – не те, що крокувати сходами. Але з кожним заняттям почуваю себе все впевненіше та впевненіше», – розповідає Яна про реабілітацію у центрі.

Завдяки підтримці родичів та друзів, жінка знаходить в собі сили жити далі та рухатися вперед. Але найбільше її мотивують воїни, яких вона тут бачить і разом з якими відновлюється після поранення.

Наразі Яна чекає на повне загоєння культі, аби перейти до наступного етапу – протезування. Жінка мріє, що колись зможе знову повернутися до рідного міста та працювати там бібліотекаркою. А поки планує стати на штучну кінцівку і настільки добре її опанувати, щоби мати змогу знову сісти на велосипед. Бо не уявляє себе без їзди на цьому транспорті.

 

Через російську агресію щодня страждають сотні людей, тому аби зробити їхнє лікування й реабілітацію комфортними та доступними в Україні, у Львові, в Національному центрі реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) з кожним українцем працює мультидисциплінарна команда, яка надає хірургічну, фізичну, психологічну та психосоціальну професійну допомогу.

Завдяки підтримці донорів, відкрили протезну майстерню та встановлюють біонічні протези, а також облаштувати новий сучасний корпус реабілітації: це 7 поверхів із  найсучаснішим обладнанням для відновлення. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.

Сайт проєкту: https://unbroken.org.ua/.

Реквізити для пожертв: https://unbroken.org.ua/donate

Відео