«У Винниках масово розграбовують комунальні землі», – депутати міської ради | Львівська мануфактура новин
«У Винниках масово розграбовують комунальні землі», – депутати міської ради
02 Червня, 13:07
logo-black

«У Винниках масово розграбовують комунальні землі», – депутати міської ради

На 4 червня запланована сесія Винниківської міськради. Очевидно, це буде одне з останніх засідань депутатів, адже на осінь у країні планують місцеві вибори. До того ж, згідно перспективного плану формування територій громад Львівщини, Винники мали б увійти до Львівської ОТГ. Місцеві жителі хвилюються, що наприкінці своєї каденції частина депутатів масово просуватиме незаконні схеми. Кажуть, останнім часом у Винниках все частіше виникають корупційні скандали.

«Ми боролися з цим кілька років. Наша міжфракційна група з дев’яти депутатів зверталася у різні органи, в тому числі – у правоохоронні. Але все це нічого не дало. Зрештою, вирішили сконтактуватися з журналістами. Можливо, хоча б після розголосу у пресі громада зверне увагу на ті шахрайські схеми, які практикують у нашому містечку…» – з такими словами нас зустрічає у Винниках Лілія Свистович та група депутатів місцевої ради, які і виступили ініціаторами зустрічі.

Обранці нарікають – більше не можуть мовчки спостерігати, як у місті масово роздають комунальну землю.

«Візьмемо ділянку по вулиці Кільцевій, – каже секретар земельної комісії Винниківської міськради Юрій Богоніс. – Саме там зосереджені цілі гектари комунальної землі. Раніше ми запустили процес розробки детального плану по цій території. Мета була проста – змінити призначення ділянки із промислової зони на будівництво багатоповерхових будинків. Фактично, там мав постати цілий мікрорайон. Зрозуміло, що ділянки продавали б з аукціону, як це робиться в усьому цивілізованому світі, і тоді місцевий бюджет отримав би чималі кошти.

Але через якийсь час ми дізналися, що добрячу частину тієї землі, всупереч планам громади, скандально почали передавати під садівництво.

Ми почали апелювали на сесії – як так може бути, адже ж там планували збудувати будинки? Та на нас ніхто не звертав уваги. Це при тому, що усім зрозуміло – ні про яке садівництво мова не йде, бо їм необхідно було безкоштовно отримати землю, а не дерева садити.

Всі ми усвідомлюємо, що коли ці ділянки передадуть у приватну власність, то згодом змінять цільове призначення землі і на ній почнуть будувати нерухомість.

Тобто, місто не отримає ні копійки, але оці «садівники» якраз зароблять добре…»

Винниківчани вважають, у схемі задіяні підставні особи.

«Земля, – додає депутат Євген Кіт, – що її нібито виділили під садівництво, дісталася підставним особам, яких покривають депутати. Згодом всі ці ділянки по 10 соток об’єднають докупи і на них виростуть багатоповерхівки, які продадуть за великі гроші. У результаті, замість того, щоб заробило місто, добре нажилася жменька депутатів і люди, які стоять над ними. Це одіозні бізнесмени, яких добре знають не лише у Винниках».

Інколи земельні махінації, розказують депутати, вражають абсурдністю. Скажімо, не так давно міська рада дала дозвіл греко-католицькій парафії розробити детальний план території для спорудження каплички. Звісно, що на сесії усі проголосували «за», оскільки нібито йшлося про потрібний для громади проект. Але, виявляється, що детальним планом охопили не лише територію, на якій мала б постати капличка, але й смужку землі вздовж вулиці Івасюка. А на ній тихцем запроектували автомийку, про яку ніхто й не здогадувався. Причому, стверджують активісти, її приватизували за такою ж схемою, як і ділянки під садівництво. Хоча також могли б продати з аукціону та заробити гроші для міста, оскільки земля приваблива саме під комерційні цілі.

Та шахрайство із землею – не єдина проблема Винник. Інша біда – хаотична забудова, яка в цьому населеному пункті давно не відповідає жодним нормам.

«Ця забудова часто настільки щільна, – говорить депутат Володимир Спірняк, – що біля будинків навіть не вміщаються паркомісця. Щоб ви добре уявили ситуацію, я наведу один показовий приклад. У Винниках на вулиці Лисика зараз споруджують чотири однопід’їздні будинки. В одному під’їзді – 32 квартири. З цих 32 квартир – 28 однокімнатні. І, хвилинка уваги, на усіх цих людей передбачено лише чотири паркомісця! Тобто, норми ДБН до уваги ніхто не бере взагалі».

Володимир Спірняк каже, через надмірну урбанізацію у Винниках давно немає місць для набору дітей у школи. Відтак, він подав депутатський запит щодо фактичної кількості вільних місць, яка існує не лише в навчальних, але й дошкільних закладах.

«До прикладу, – каже він, – у 29-й школі минулого року набрали п’ять перших класів! І кожен клас вміщує по 32-35 дітей! Ви можете собі уявити? Житло споруджують, а соціальну інфраструктуру – ні. Що буде через кілька років – страшно подумати. Куди ходитимуть до школи наші діти? Я вже не кажу про дитячі садочки, адже люди, які вселяються у новобудови, – це переважно молоді сім’ї. А все мало б робитися зовсім не так. Нехай будинки споруджують, ніхто ж не проти. Але поруч з ними мали б будувати школи, поліклініки, дошкільні заклади».

Спірняк каже, забудовники роблять дуже хитро: споруджують, приміром, багатоповерхівку, а її прив’язують до школи, яка є в генеральному плані.

«Але насправді вона існує лише на папері, бо в реалі на тій ділянці давно стоїть інша новобудова. Зрозуміло, що там школа просто фізично не може бути збудована – говорить депутат. – Та, знаєте, я не дивуюся нічому. Якщо пам’ятаєте, то у 2016 році на хабарі затримали кількох наших депутатів. В той період представники прокуратури допитувала кожного з депутатського корпусу. Тоді я чітко сказав прокурору: «А ви погляньте, хто пройшов у депутати! Це люди, які відсиділи по три, чотири, а то й п’ять каденцій. Вони знають усі схеми, як свої п’ять пальців… »

Активісти переконані, що з кожним місяцем таких зловживань у Винниках все більшатиме. Каденція цього депутатського корпусу закінчується, а отже, і депутати, і бізнесмени, які роками наживалися на шахрайських схемах, цю нагоду втратять.
Саме тому основне їхнє завдання зараз – це «освоїти» те, що не було «освоєно» до цього часу.

Так 4 червня Винниківська міськрада планує розпочати черговий раунд масштабного дерибану землі. Саме тоді, кажуть депутати, відбудеться сесія, на якій розглядатимуть передачу у руки одразу шістьох ділянок землі. П’ять з них (по 10 соток) – на вулиці Кільцевій. І їхня орієнтовна ринкова вартість складає 250 тисяч доларів.

Ще одну ділянку планують віддати з молотка на вулиці Богдана Хмельницького. Її площа складає 80 соток, а приблизна вартість – понад двісті тисяч доларів.

Зупинити процес дерибану, наголошують депутати, може лише активна позиція громади. Відтак вони закликають усіх небайдужих прийти на сесію міськради та не допустити роздачі земель.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

  • 0
  • 2849
Відео