Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Український державний герб у Британії прирівняли до терористичних символів
21 Січня, 17:08

Український державний герб у Британії прирівняли до терористичних символів

Поліція Великобританії внесла герб України в документ по боротьбі з тероризмом. Його розіслали медпрацівникам і викладачам, щоб знали як виглядають знаки екстремістів. Серед неонацистських символів в ньому зазначений український – тризуб.

У документі британського антитерористичного відділу поліції є розділ з татуюваннями. Саме там і вказано герб України, як “Український тризуб (націоналістичний)”. При цьому він розміщений поруч з нацистською символікою.

 

trizub_1

Посольство України у Великобританії відреагувало на цей інцидент і сильно обурилося. Крім того, воно зажадало вилучити український тризуб з документа.

 

 

“Очікуємо на офіційний коментар британського Форін Офісу та поліції. Виходимо з розуміння, що він буде оприлюднений незабаром. У разі підтвердження згаданого факту, вимагаємо вилучити українську державну символіку з посібника”, – йдеться у заяві українського дипломатичного відомства. – Будь-яке пов’язування Державного герба України з екстремізмом ображає почуття мільйонів людей в Україні та за її межами”.

У нашому МЗС нагадали, що тризуб з’явився у Київській Русі та є одним із символів єдності українців.

Речник уряду Великої Британії зробив заяву із офіційною позицією щодо включення малого герба України до антитерористичного посібника, підготовленого британською поліцією.

Уряд Британії запевнив українську сторону в тому що не має на меті ображати Україну, але визнав, образа була нанесена. Водночас, примітно, що його заява не містить вибачень, – пише УП

«Ми усвідомлюємо і шкодуємо через образу, заподіяну появою українського Тризуба в «наочному посібнику британської поліції. Як уже заявляли в поліції, в цьому документі чітко зазначено, що багато символів, наведених у ньому,  не становлять інтерес у боротьбі з тероризмом. Британська влада глибоко поважає офіційні символи української державності… Ми визнаємо, що Тризуб як головний елемент Державного Герба має конституційне, історичне та культурне значення для народу України», –  заявив речник уряду, додавши, що Британія «сподівається на поглиблення наших двосторонніх відносин у прийдешні роки».

У розділі організацій, які сповідують ідею домінування білої раси, приведена також символіка українського полку “Азов”.

Британська поліція говорить про те, що даний документ не визначає всі групи, які зазначені в ньому, як екстремістські. При цьому документ повинен поліпшити розуміння знаків та символів, з якими британці можуть зіткнутися.

azov
  • 0
  • 160
Схожі новини