В Яворові відбулась науково-практична конференція «Феномен Яворівського забавкарства» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Яворові відбулась науково-практична конференція «Феномен Яворівського забавкарства»
18 Вересня, 09:41

В Яворові відбулась науково-практична конференція «Феномен Яворівського забавкарства»

15 вересня у Яворові, що на Львівщині, зібралися майстри народної творчості, діячі культури та мистецтва щоб обговорити тему Яворівської забавки, її корені, роль у сучасному світі та перспективи розвитку.

Поміж цим, гості мали змогу взяти участь у майстер-класах з розмальовування Яворівської забавки, власними руками створивши символ Яворівщини.

Яворівські майстри не люблять, коли їхні витвори називають іграшками. Як стверджує народна майстриня Наталія Дюг, це не іграшки, а забавки, оскільки покликані забавляти, бавити, заспокоювати. Цьому служить і матеріал, з якого їх роблять – осика, яка має властивість відганяти все лихе, і розпис-вербівка: мазки фаби нагадують вербові листочки, і кольори, що вселяють радість. Споконвіку у яворівській забавці домінували три барви, які передають кольори довкілля – розкішного біосферного заповідника Розточчя, де й народився цей промисел: червоний – колір квітів і ягід, зелений – дерев і трав, та білий, як молочні озера на світанні. У 30-х роках ХХ століття до них додали ще яскраво жовтий – колір сонця. Його використовують як фон, що підсилює інші кольори.

«Ми вдячні всім, хто долучився до цієї події, ділився своїми знаннями та досвідом. Ця конференція стала важливим форумом для обміну думками та ідеями, які сприятимуть збереженню та популяризації наших унікальних традицій. Пам’ятаймо, що наша культура – це наше найцінніше надбання, яке об’єднує нас і дарує силу для подолання будь-яких труднощів!», – коментує Богдан Раделицький, начальник відділу культури, молоді та спорту Яворівської міської ради.

Також на конференції анонсували про початок нового соціально-просвітницького проєкту Фонду «Яворівщина» про митців, майстрів та ремісників Яворівщини. Це буде ряд відеосюжетів, в яких детальніше розповідатимуть про роботу, діяльність, історію яворівського забавкарства зокрема.

Відео