15 вересня у Яворові, що на Львівщині, зібралися майстри народної творчості, діячі культури та мистецтва щоб обговорити тему Яворівської забавки, її корені, роль у сучасному світі та перспективи розвитку.
Поміж цим, гості мали змогу взяти участь у майстер-класах з розмальовування Яворівської забавки, власними руками створивши символ Яворівщини.
Яворівські майстри не люблять, коли їхні витвори називають іграшками. Як стверджує народна майстриня Наталія Дюг, це не іграшки, а забавки, оскільки покликані забавляти, бавити, заспокоювати. Цьому служить і матеріал, з якого їх роблять – осика, яка має властивість відганяти все лихе, і розпис-вербівка: мазки фаби нагадують вербові листочки, і кольори, що вселяють радість. Споконвіку у яворівській забавці домінували три барви, які передають кольори довкілля – розкішного біосферного заповідника Розточчя, де й народився цей промисел: червоний – колір квітів і ягід, зелений – дерев і трав, та білий, як молочні озера на світанні. У 30-х роках ХХ століття до них додали ще яскраво жовтий – колір сонця. Його використовують як фон, що підсилює інші кольори.