Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В обласній раді готують свій план об’єднання територіальних громад
30 Жовтня, 10:15

В обласній раді готують свій план об’єднання територіальних громад

Депутати Львівської обласної ради вирішили напрацювати свій проект перспективного плану утворення об’єднаних громад на Львівщині, який відрізняється від того, який напрацювала ЛОДА і погодило міністерство розвитку громад і територій. Таке рішення депутати прийняли на сесії у вівторок, 29 жовтня, повідомляє zaxid.net. Народні обранці звернулися до президента України, Верховної Ради та прем’єр-міністра з вимогою не допустити звуження обсягу повноважень обласних рад у сфері об’єднання територіальних громад.

У такий спосіб обласні депутати зреагували на зареєстрований у Верховній Раді законопроект №2189 «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)». Цим законопроектом пропонується змінити процедуру затвердження перспективних планів, зокрема, усунути від цього процесу обласні ради.

У ЛОР вважають, що таким чином буде «обмежено права й можливості місцевого самоврядування в процесі проведення об’єднання територіальних громад» та закликають народних депутатів не підтримувати згаданий законопроект. Депутати Львівщини звернулися і до інших обласних рад України із пропозицією прийняти аналогічні звернення до керівництва держави.

На сесії виступили голови вже існуючих малих ОТГ – Новострілищанської та Щирецької, яких немає у погодженому Мінрегіоном перспективному плані.

Голова Львівської облради Олександр Ганущин запропонував напрацювати і винести на наступну сесію облради варіант перспективного плану, у якому будуть відображені усі ОТГ, які вже створені на Львівщині та пропозиції щодо нових громад. Йдеться про інший перспективний план, аніж той, що вже напрацювала ЛОДА і погодила його у Мінрегіоні. Цю пропозицію підтримали 50 із 84 депутатів.

Нагадаємо, учора люди з усієї області з’їхалися під стіни Львівської облради, щоб висловити протест щодо нового перспективного плану ОТГ.

Фото: ЛОР.

  • 0
  • 899
Схожі новини