Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«В одних піжамах повистрибували із хати»: на Бущині серед ночі згорів житловий будинок
10 Травня, 13:09

«В одних піжамах повистрибували із хати»: на Бущині серед ночі згорів житловий будинок

Антоніна Скляренко

8 травня в селі Грабова Буського району посеред ночі загорівся житловой будинок сім’ї Євтушенків. Люди, в чім спали, ледь встигли вибігти із палаючої дерев’яної хати. Зараз залишились зовсім без нічого.

«Встав вночі у туалет. Десь пів на 4 ранку було. Почув запах смаленого, думав, десь проводка горить. Обійшов кухню, коридор – нічого. Потім відкрив двері комори, а там полум’я на два метри. В коридорі пів відра води стояло, вилив, а воно як розгориться. Крикнув, розбудив жінку та дитину. Вони в одних піжамах повистрибували з хати. А я за відро – і до криниці. Вилив ще кілька відер, та вогонь ще більше горіти почав. Хата дерев’яна, дерево сухе, добре встояне, то тільки тріщало. Ще думав, хоч документи витягну, і мав схованих 800 гривень пенсії, та не зумів, полум’я обпалило ногу», – розповідає господар обгорілого будинку Ігор Євтушенко.

Люди викликали на місце пожежі рятувальників. Ті прибули за 9 хвилин. Проте вогонь вже встиг охопити майже всі кімнати. Врятувати майже нічого не вдалось. Спальня вигоріла найменше, але речі від високої температури просто поплавились.

«Наступного дня пробували передивитися, що вціліло. Відчинили шафу, а там весь одяг докупи сплавився. Погоріли меблі, диван, який он недавно купив, килими, техніка, документи. Одним словом, все, що роками збирали. Від того так робиться гірко, бо лишилися за ніч без усього взагалі. Дитина гола-боса, ми тільки у спідньому”, – додає Ігор.

Чоловік каже, що причиною пожежі міг стати підпал. Адже у коморі, де загорілося, не було жодних електричних приладів та навіть проводки. Натомість між дерев’яними колодами, в стіні, були чималі шпарини, крізь них можна було легко щось підкинути або підлити. Крім того, господар бачив знадвору, біля кімнати, де розгорілося, – свіжі сліди.

«Там грядки якраз, і я помітив ці сліди. Показував їх поліцейським і пожежним. Правда, коли гасили хату, їх потім вже затоптали. Одна жінка погрожувала моїй дружині: я тебе все одно спалю. Звинувачувала мою, наче та в неї 1400 гривень взяла. Це неправда. Але та ніяк не могла заспокоїтись. Не можу стверджувати, що то вона, та й було би це дуже жорстоко. Треба, аби поліція розібралася», – додає чоловік.

96291016_663743787525147_7410595679858327552_o

63-річний Ігор Євтушенко на пенсії, останніми роками підпрацьовував, заготовляючи та збуваючи дрова. Каже, через теплу зиму цього року практично не вдалось заробити.

«Зараз карантин, тому теж з роботою буде дуже важко. Дружина мала йти до місцевого підприємця на ферму равликів, але поки все теж зупинилося. Навіть не уявляю, де зараз брати гроші. Дитина третій клас закінчує. Старший син одружений, але у нього своя сім’я, чим можуть помагають зараз. Вдячні, бо й добрі люди одразу відгукнулися на нашу трагедію. Стали приносити, хто що мав. Продукти, одяг для малої. Тимчасово нас пустили в селі пожити в старенькому будинку. Але це не надовго. Не маючи власної хати, аж страшно уявити, якою буде зима», – каже Ігор.

У селі Грабова продається за 5 тисяч доларів старий будинок разом зі стайнею. Сім’я Євтушенків була би дуже вдячна, якби небайдужі допомогли зібрати необхідну суму на цю хатину.

Всі, хто має можливість допомогти погорільцям матеріально, прохання надсилати кошти на номер  карточки: 5168 7573 1426 5176 (Приватбанк) невістка Євтушенко Вікторія.

Можна допомогти і продуктами та одягом:  потрібно 52 р жіночий, 52-54 чоловічий, та одягі взуття на дівчинку 9 років, ріст 134-140.
Речі можна відправляти на адресу «Нової пошти» м.Буськ, від.1, вул.Львівська,8, Євтушенко Вікторія
тел. 0632795249, 0688214507

ФОТО: Буськ онлайн

 

  • 0
  • 5088
Схожі новини