Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Україні за місяць виявили понад 1,5 тисячі випадків туберкульозу
13 Серпня, 10:20

В Україні за місяць виявили понад 1,5 тисячі випадків туберкульозу

У липні цього року в Україні зареєстрували 1 530 випадків туберкульозу. Про це інформує пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Зокрема, з цих 1 530 випадків туберкульозу:

  • 1 256 нових випадків захворювання;
  • 2 випадки з невідомою історією попереднього лікування;
  • 274 пацієнти з рецидивом;
  • 34 пацієнти, які відновили лікування після перерви;
  • 95 пацієнтів, які розпочали повторне лікування після невдалого;
  • 74 інші випадки.

 

Загалом в липні від туберкульозу лікувалися понад 15 тисяч людей.

“Більшість українців вважає, що туберкульоз – це хвороба безпритульних або людей з нарко- чи алкозалежністю. Натомість, щороку в Україні реєструють десятки тисяч нових випадків захворювань і лише 8-10% з них – у соціально-незахищених громадян”, – кажуть у відомстві.

Лікування від туберкульозу в Україні безкоштовне. Хворий отримує препарати за місцем лікування.

“Пацієнт отримує протитуберкульозні препарати на 10-20 або 30 днів і кожен день, показує процес прийому препаратів на камеру. Це може бути в реальному часі або ж він пересилає запис медичній сестрі. Вона переглядає це і ставить відмітки про прийом препаратів”, – додають в ЦГЗ.

У Центрі кажуть, що амбулаторна форма лікування має свої переваги. Адже хворий може перебувати вдома зі сім’єю, а в деяких випадках навіть ходити на роботу.

“Необхідність у госпіталізації виникає лише під час появи певних клінічних причин та для пацієнтів з бактеріовиділенням за неможливості забезпечити безпечне лікування в амбулаторних умовах. Так відбувається в усіх розвинених країнах. Пацієнти з туберкульозом лікуються у стаціонарі 2 тижні, далі – амбулаторно. Після початку ефективного режиму хіміотерапії за кілька днів пацієнт не становить загрози для інших людей та перестає бути заразним для оточуючих”, – додають у відомстві.

Фото: ілюстративне.

  • 0
  • 3065
Схожі новини