В Україні хочуть зменшити штрафи за перебування без маски у публічному місці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні хочуть зменшити штрафи за перебування без маски у публічному місці
02 Липня, 13:25

В Україні хочуть зменшити штрафи за перебування без маски у публічному місці

Кабінет міністрів України пропонує встановив штрафи за відсутність захисної маски у публічних місцях. Громадянам доведеться заплатити за порушення 170-255 грн, а власникам закладів, у яких порушують правила карантину, – 3400-5100 грн. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає УНН.

Зазначимо, штрафи за не носіння масок на час карантину діяли й раніше. Поліція не раз штрафувала громадян на 17 тис. грн за перебування без маски у громадських місцях, проте 90% з таких протоколів суди скасовували і люди штрафів не платили, передає Zaxid.net.

Все тому, що у законодавстві досі не визначено, що таке “громадське місце”. Роз’яснення поняттю уряд оприлюднив у постанові про посилення карантину. Проте нормативні акти уряду не є законами, а стаття 19 Конституції України передбачає, що “ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством”. Тому вчора уряд ухвалив законопроєкт щодо внесення змін у Кодекс про адміністративні порушення. Невдовзі його передадуть до Верховної Ради.

Фото: Галнет.

  • 0
  • 129
Відео