Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ведмедицю Ласку, на яку цькували собак, забрали на Яворівщину
28 Лютого, 11:33
logo-black

Ведмедицю Ласку, на яку цькували собак, забрали на Яворівщину

Юлія Швидко

Сьогодні у ведмежий притулок «Домажир» в селі Жорниська на Яворівщині привезли ведмедицю Ласку. Вона стала 11-ою мешканкою зоопарку. Її забрали із приватного звіринця в Запорізькій області. Туди вона потрапила на тимчасове перебування із Покровського зоопарку.

«Її визволили із притравлювальної станції, де на неї цькували мисливських собак. Ведмеді відносяться до зникаючого виду, тому з 2015 року в Україні заборонили їх цькування. Та, на жаль, цю заборону часто порушують. Ведмедя підвішують на ланцюгу, протягом декілька годин на нього натравлюють собак. Під час того навіть не дають води. Виснажену тварину заганяють назад у клітку. Після такого стресу ведмеді хворіють», – розповідає LMN Сніжана Палажченко, працівниця ведмежого притулку «Домажир».

Ласка добре перенесла переїзд. Її ретельно оглянули ветеринари. Зараз вона перебуває на карантині – має звикнути до нового житла. Для неї створили умови, схожі до природних.

«Ласка непогано почувається, має апетит. Немає зауважень до її здоров’я, лише хворі зуби. Ними займеться стоматолог. Наших ведмедів оглядають та лікують німецькі та українські ветеринари, – додає Сніжана Палажченко. – У ведмедів, які перебувають у неволі, часто хворіють зуби. Тварини гризуть клітки, їх неправильно годують. Вільні ведмеді шукають собі харчі, де міститься необхідна кількість вітамінів. У неволі харчування важко збалансувати.  Майже кожній тварині, яка потрапляє до нас, доводиться виривати та пломбувати хворі зуби».

Цього року «Домажир» планує прийняти ще 5 ведмедів, яким не створили належних умов. У «Домажирі» ведмеді живуть на 8 га лісу. На розбудову центру та утримання тварин благодійний фонд «Чотири лапи» виділив понад мільйон євро.

Фото: Домажир

52770492_2120203528025999_1944781519709011968_n
Схожі новини