«Все законно»: у сезон тиші на Турківщині проводять рубку-переформування (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Все законно»: у сезон тиші на Турківщині проводять рубку-переформування (ВІДЕО)
08 Червня, 20:23
logo-black

«Все законно»: у сезон тиші на Турківщині проводять рубку-переформування (ВІДЕО)

25-річний мешканець села Сиглувате Юрій Брянчик учора оприлюднив факти вирубки лісів на території Боринського лісництва. Хлопець вів пряму трансляцію з лісу в одній з місцевих Фейсбук-спільнот. Юрій застав за роботою лісорубів та техніку, що вивозила дерева.

У відео хлопець наголошує, що рубка незаконна, адже до 15 червня в Україні триває «сезон тиші», період масового розмноження диких тварин. Відповідно до статті 39 Закону України «Про тваринний світ», у цей час забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

На місце рубки хлопець викликав правоохоронців. Ті перевірили лісорубний квиток, документи лісничого і вирішили не зупиняти рубку.

«Боринський лісгосп має всі необхідні документи на проведення рубки-переформування. На розгляд вашого звернення у нас є час, ми відреагували на ваш виклик, а про результати проінформуємо згодом», – зазначив поліцейський, відмовляючись зупинити рубку.

LMN вдалося зв’язатися з Юрієм Брянчиком, який, до слова, є воїном, учасником російсько-української війни.

«Я розрухав ціле кубло, посипалися погрози, зараз підключаю друзів з різних громадських організацій. Я не юрист, простий житель, якого вже дістало, але, на мій погляд, лісгосп порушує українське законодавство на кожному кроці, поліція відмовляється належним чином реагувати, доводиться самому розбиратися і шукати документи – схоже, ліс трелюють та возять новоствореним Національним парком, людськими паями, я це так не залишу, надіюся разом з небайдужими людьми захистимо ліси на Турківщині», – зазначив Юрій.

Хлопець закликає інших небайдужих мешканців Турківщини ділитись фактами вирубок, що відбуваються з порушенням законодавства.

Нарізкою найважливіших моментів з прямої трансляції поділився борець із масовими рубками, співзасновник руху «СтопЛісоцид» Василь Курій.

«На рубці переформування мають вирубувати те що заважає, а тут ми бачимо тотальне, варварське знищення лісу: ріжуть молодий, неспілий 50-річний ліс. Закон «Про тваринний світ», Постанови Кабінету міністрів України, які регламентують порядок проведення рубок, лісовий кодекс, законодавство про працю, технологічні схеми рубок, електронний облік деревини – на цій рубці порушено все, що можна порушити. Маємо з тим біду, схоже влада і правоохоронці в темі», – зазначає Василь Курій.

Відео