«Ви дивилися кіно “Слуга народу?” І собі велосипеди покупіть»: мешканці села на Старосамбірщині залишилися без маршрутки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Ви дивилися кіно “Слуга народу?” І собі велосипеди покупіть»: мешканці села на Старосамбірщині залишилися без маршрутки
26 Квітня, 11:22
logo-black

«Ви дивилися кіно “Слуга народу?” І собі велосипеди покупіть»: мешканці села на Старосамбірщині залишилися без маршрутки

Юлія Швидко

Через село Сушиця Старосамбірського району після другого туру президентських виборів перестала курсувати маршрутка. Місцеві мешканці, аби дістатися до райцентру, мають подолати 3 км до найближчої зупинки. Із проханням повернути громадський транспорт 10 жителів Сушиці пішли на прийом до голови Старосамбірської райдержадміністрації Івана Грися.

«Іван Михайлович спочатку казав, що не може нас забезпечити маршруткою, тепер нема як. А потім видав: «А ви дивилися кіно «Слуга народу?» Бачили, як він їздив на велосипеді? І ви собі велосипеди покупіть. Що хотіли, то й маєте». Ми йому відповідаємо: «Хотіли би бачити, якби ви свого онука підняли о сьомій годині, віднесли 3-4 кілометри до зупинки, там сіли у маршрутку та повезли у садочок в Старий Самбір”. Іван Михайлович не забарився з відповіддю: «Мій внук -забезпечений. Живе у Львові. До садочку не їздить маршрутками. А у вас в селі декілька нещасних людей – і хочете маршрутку», – розповідає LMN мешканка Сушиці Уляна Копач.

Далі очільник райдержадміністрації вийшов з кабінету, сів у машину та поїхав по своїх справах. Людей скерував до свого заступника Руслана Пупи.

«Той теж не зміг нам нічим заради. Казав, можливо, після свят, – додає Уляна Копач. – У нашому селі – 400 хат, є початкова школа. Дітей, які після неї продовжують навчання у сусідньому селі Тершів, возить «Школярик». Ті, які ходять у старосамбірську школу, мають добиратися самі. Також дошкільнят у садочок до Старого Самбора треба возити самостійно. А як? Підіймаємо малюків о сьомій годині. Йдемо 4 кілометри до Тершова на зупинку. Тоді 20-25 хвилин веземо у садок. Я вчора ввечері поверталася зі своєю 4-річною дитиною додому. Малого взяла на плечі, у руках – важка сумка: повірте, після такої дороги плакати хотілося. А що буде взимку?»

Депутат Тершівської сільської ради, до якої належить село Сушиця, Олена Піцик дивується, чому раптом маршрутка перестала курсувати. Каже, що дороги у село непогані, люди справно платили за проїзд. Квиток зі Сушиці у Старий Самбір коштував 10 грн.

«Раніше через наше село ходила львівська маршрутка. Тоді її скасували. Ми звернулися до тодішнього голови райдержадміністрації Ореста Бонка. Він пішов людям назустріч: у село почала заїжджати маршрутка «Самбір-Тур’є». Її графік дозволяв зручно добиратися на роботу та ввечері повертатися додому. Усі були задоволені. Зараз виникла якась незрозуміла ситуація», – говорить LMN Олена Піцик.

LMN у подальшому слідкуватиме за розвитком подій у Сушиці.

Фото: ілюстративне

Відео