Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Ви з іноземцями не контактували»: на Городочинні до жінки із задухою та високою температурою не приїхала «швидка»
12 Березня, 17:07
logo-black

«Ви з іноземцями не контактували»: на Городочинні до жінки із задухою та високою температурою не приїхала «швидка»

Юлія Швидко

У редакцію LMN звернулася мешканка одного зі сіл Городоцького району, яка вже більше тижня страждає від високої температури тіла, сухого кашлю. Сьогодні почала задихатися. Зателефонувала на номер «103» – намагалася викликати «швидку».

«Кажу, що маю всі ознаки пневмонії. Слабкість така, що з ліжка встати не можу. На «швидкій» мені відповіли: «Ви з іноземцями не контактували, тому ми до вас не приїдемо. Ми лише до дітей з високою температурою виїжджаємо. Звертайтеся до свого сімейного лікаря». Пояснила їм, що мій лікар – у Львові, а я зараз перебуваю у селі. І не маю можливості до нього зараз поїхати. Диспетчер відповіла: «Сімейний бере за вас великі гроші. Тому треба було правильно лікаря вибирати», – розповідає LMN пані Марія.

Виконувач обов’язків директора Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги Ярослав Пилипець зазначає, що диспетчер «швидкої» відповіла правильно. Тепер медики виїжджають лише до дітей з високою температурою, хворих у критичному стані, коли є серйозна загроза їх життю та здоров’ю. Всі інші проблеми мають вирішувати сімейні лікарі.

«Ну що може допомогти «швидка» у такому випадку? Вколоти «анальгін» з «димедролом»? Інколи сімейний лікар, який добре знає свого пацієнта, може зробити призначення по такому захворюванню навіть по телефону. Якщо сімейний лікар вирішить, що стан пацієнта надто важкий, він сам може викликати «швидку». Але чітко вказати, в яку лікарню хворого скеровує», – каже Ярослав Пилипець.

 

 

  • 0
  • 16230
Схожі новини