Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вибори до районних рад таки відбудуться: роз’яснення парламентського комітету
14 Серпня, 15:52

Вибори до районних рад таки відбудуться: роз’яснення парламентського комітету

Центральна виборча комісія має всі необхідні правові підстави для призначення перших виборів депутатів районних рад в Україні, запланованих на 25 жовтня, на новій територіальній основі, відповідно до ухваленого ВР рішення про ліквідацію і створення нових районів. Про це повідомляє УНН із посиланням на висновок комітету ВР з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, місцевого розвитку та містобудування.

«З метою забезпечення проведення місцевих виборів у 2020 році на новій територіальній основі постановою ВРУ № 807-ІХ “Про утворення та ліквідацію районів“ було уповноважено Центральну виборчу комісію забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів з урахуванням районів, утворених відповідно до цієї постанови”, — йдеться у повідомленні.

 

 

У висновку комітету зазначається, що органом, уповноваженим вносити звернення до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших виборів депутатів районних рад, є Міністерство розвитку громад та територій України.

«Комітет констатував, що відповідно до чинного законодавства Центральна виборча комісія має всі необхідні правові підстави для призначення перших виборів депутатів районних рад в Україні на новій територіальній основі», — зазначено у повідомленні.

Нагадаємо, в Україні замість 409 існуючих районів, буде утворено 136.

Як раніше повідомлялось, ЦВК отримала відповідь від Мін’юсту щодо статусу місцевих організацій політичних партій, відтак, ліквідація і створення нових районів не впливатиме на їх повноваження.

  • 0
  • 1371
Схожі новини