Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Я не знаю, про що говорять кандидати», – у ЦВК прокоментували можливість дебатів на Олімпійському
04 Квітня, 15:57

“Я не знаю, про що говорять кандидати», – у ЦВК прокоментували можливість дебатів на Олімпійському

Запропоновані кандидатами на пост Президента дебати на НСК “Олімпійський” можуть бути формою передвиборчої агітації, а не визначеними законом “Про вибори Президента України” теледебатами. Так вважають у ЦВК.

“Дебати, про які говорять зараз два кандидати, – це трішки не та стаття закону, тобто ідеться зараз про ті дебати, які регулюються, як форма передвиборної агітації, – сказав заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко, пише Укрінформ. – Стаття 62 закону Про вибори Президента визначає процедуру і строки проведення передвибочих теледебатів, які проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету».

Кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні “Олімпійський”, мають оплачувати такі зустрічі з виборчих фондів.

“Я не знаю, про що говорять кандидати, питайте у них, але, можливо, обидва погано читали закон, – додав заступник голови ЦВК. – До моменту прийняття ЦВК підсумкового протоколу про результати голосування 31 березня та оголошення повторного голосування агітація кандидатів на пост Президента не дозволяється.

Як повідомлялося, кандидат у президенти Володимир Зеленський 3 квітня заявив, що дебати з іншим кандидатом на пост глави держави Петром Порошенком мають відбутися на стадіоні “Олімпійський”. Пізніше Петро Порошенко відповів на виклик Зеленського. Наголосивши, що дебати не є шоу, яке відбувається на стадіоні, а серйозною дискусією про стратегію розвитку країни, про цінності, про історичний вектор, про пріоритети. Але погодився на проведення дебатів на НСК “Олімпійський”.

Правда, державне підприємство НСК “Олімпійський” повідомило, що не отримувало жодних офіційних заявок чи проектів угод на проведення дебатів між кандидатами в Президенти України.

Згідно статті 62 закону Про вибори Президента, теледебати проводяться в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі. Тривалість не менше 60 хвилин. Теледебати між кандидатами відбуваються в студії Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Додамо, сьогодні також речник виборчого штабу Порошенка Олег Медведєв під час брифінгу заявив, що Петро Олексійович чекає завтра о 9 ранку на Володимира Зеленського у медичному пункті стадіону “Олімпійський”. Щоб здати усі необхідних аналізи, у тому числі на предмет вживання наркотиків та алкоголю. Адже одна з умов дебатів Зеленського – “кандидати мають пройти медичну експертизу, аби довести, що серед них немає ані алкоголіків, ані наркоманів”.

 

 

Фото:    Українська правда

  • 0
  • 514
Схожі новини