Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Як вберегтися від змій: поради рятувальників
15 Червня, 10:48

Як вберегтися від змій: поради рятувальників

На Львівщині останнім часом акивізувалися отруйні змії. Від початку цього року в нашій області від укусів змій постраждало 8 осіб, із них одна дитина. Львівські рятувальники розповіли про основні кроки, які допоможуть вберегтися від отруйних плазунів.

У нашому регіоні поширена небезпечна отруйна змія ­гадюка звичайна. Найбільше їх можна зустріти в Карпатах.

Зазвичай змії втікають від людей, а кусають лише для свого захисту.  У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре відчувають коливання землі на відстані 10­15 м. Та в спеку це відчуття у змій приглушене, вони малорухливіші, тож люди можуть легко на них наступити.

Тож, збираючи ягоди або гриби, необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоби ненароком не потурбувати плазуна. Взути надійне взуття, одягнути широкі штани і заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.

Перша допомога після укусу змії:

 

  • – якнайшвидше відсмокчіть отруту з ранки. Але цього не можна робити, якщо  є патологічних змін у порожнині рота – карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження. При цьому постійно спльовуйте відсмоктану рідину і промивайте рот водою;

 

  • – промийте ранку перекисом водню та перев’яжіть;

 

  • – обмежте фізичні навантаження, щоби зменшити розповсюдження отрути в організмі;

 

  • – не можна припалювати рану, бо ­ це ще більше пошкоджує тканину тіла;

 

  • – заборонено накладати джгут на кінцівку.

 

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно якомога скоріше доставити до лікувального закладу.

Схожі новини