Якщо між пацієнтом і сімейним лікарем немає довіри — краще розірвати угоду, – лікар Ігор Заставний | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Якщо між пацієнтом і сімейним лікарем немає довіри — краще розірвати угоду, – лікар Ігор Заставний
15 Лютого, 19:39
logo-black

Якщо між пацієнтом і сімейним лікарем немає довіри — краще розірвати угоду, – лікар Ігор Заставний

Тетяна Пасічник

У Винниках батьки скаржаться на погане виконання обов’язків сімейних лікарів. Кажуть, ті з халатністю ставляться до здоров’я їх маленьких дітей.

Мама 5-річного хлопчика Ірина нещодавно опинилась у схожій ситуації. У її дитини піднялась температура тіла до 40 градусів. Жінка звернулась до сімейного лікаря за допомогою.

Син був у дуже важкому стані, – каже Ірина. – Я намагалась збити температуру таблетками, сиропами, але у дитини це лише викликало рвоту. Жодні медикаменти організм не сприймав. Подзвонила до сімейного лікаря. Сказав, що треба приїхати до нього у поліклініку. На той момент я була в ступорі. Як дитину у такому стані брати на вулицю? Тим більше взимку”.

Ірині з чоловіком все ж вдалось понизити температуру хлопчика хоча б до позначки 37,5 градусів.

З млявою дитиною на руках вона поїхала до лікаря.

“Ми зайшли у поліклініку, а там у чергах стоять батьки з здоровими дітьми, які прийшли на щеплення, – каже жінка. – Це обурює, адже в країні епідемія грипу та кору, а з такими методами ми лише провокуємо захворювання у інших. Ті діти з легкістю могли заразитись від мого сина”.

Сімейний лікар все ж призначив хлопчику медикаментозне лікування. Однак, жінка досі не може зрозуміти дій медика. Каже, така ситуація трапилась не лише з нею, у Винниках таке буває часто.

Лікар Ігор Заставний пояснив LMN, що у поліклініці можна зробити всі обстеження для правильного лікування.

Я не знайомий з ситуацією особисто, але думаю, лікар порекомендував збити температуру та приїхати на обстеження. У такому випадку можна зробити всі необхідні аналізи, – каже Заставний.- За світовою статистикою, у домашніх умовах лікарі роблять 30-40% помилок. В закладах охорони здоров’я ця статистика показує менше 10%”.

Медик стверджує, що у таких ситуаціях немає певного алгоритму дій, які повинен зробити лікар. Він сам має оцінювати ситуацію та розуміти, що буде правильним та безпечнішим для пацієнта.

Каже, кожен новий випадок з хворими відрізняється від наступного.

“Є дитина, яка є активною навіть з температурою 39 градусів. Її легко довезти до лікарні у такому стані. Є й такі діти, які почувають себе надто погано та мляво,- продовжує медик.

Тут ще є один фактор. Між пацієнтом та сімейним лікарем має бути довіра. Якщо людям важко знайти контакт, або батькам не подобається підхід до лікування їх дитини — можна з легкістю розірвати угоду та піти до іншого лікаря. Це буде найкращий вихід з ситуації”, – продовжує медик.

Ігор Заставний каже, головна проблема нашої медицини — старі установи.

“Звісно, якщо здорові діти чекали у черзі на щеплення, вони не можуть контактувати з хворими. Наші установи не пристосовані до розділення потоків пацієнтів,- каже лікар. – Приміщення будувалися дуже давно, деякі з них взагалі спочатку не планували робити, як лікарні. Тому це є великим мінусом для пацієнтів”

Заставний погоджується, що реформа з сімейними лікарями не зовсім є такою, як очікували. Однак, впевнений, що все вдосконалюватиметься.

Фото: ілюстративне.

Відео