Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Юлія Яригіна може стати першою жінкою-пожежницею на Львівщині
04 Лютого, 15:55
logo-black

Юлія Яригіна може стати першою жінкою-пожежницею на Львівщині

Юлія Швидко

33-річна львів’янка Юлія Яригіна звернулася у Державну службу надзвичайних ситуацій, аби працювати пожежником. Їй відмовили. Згодом керівник управління ДСНС на Львівщині Юрій Кагітін вибачився перед жінкою, запросив на співбесіду. Тепер Юлія має шанс стати єдиною жінкою-пожежницею в області та другою в Україні.

«Ще з дитинства прагнула знайти роботу, яка би допомагала людям. У дорослому житті зрозуміла: хочу гасити пожежі. Та жінок не брали на таку роботу. Це обмеження скасували у грудні 2017 року. На сайті ДСНС побачила, що проходить відбір на вакансію «пожежника». Зателефонувала у відділ кадрів. Зі мною не хотіли розмовляти. Відповіли: «Хочеш бути пожежницею? Не вийде. Ми жінок не беремо», – розповідає LMN Юлія Яригіна. – Тоді я звернулася з офіційним листом, чому мене не беруть? Послалися на недійсний документ. На це вказала у наступному листі. Після нього до мене зателефонували з управління, запросили на співбесіду».

Юлію у своєму кабінеті прийняв начальник Юрій Кагітін. Сказав, що виступає за гендерну рівність. Пообіцяв не чинити перешкод у бажанні Яригіною отримати роботу в управлінні.

“Наші працівники надали нефахову відповідь на її звернення. Під час зустрічі з керівником обговорили умови можливості проходження служби в лавах ДСНС на посадах, які пов’язані з гасінням пожеж”, – зазначив Віталій Туровцев з ДСНС на Львівщині.

Яригіна виховує двох доньок – 14-річну та 12-річну. Вона бухгалтер за спеціальністю, працює менеджером з продажу в інтернет-магазині. Зараз готується до іспитів, аби отримати посаду.

«На цю вакансію – конкурсний відбір. Маю пройти психологічний відбір, медкомісію. Почуваюся на 100 відсотків готовою. Розумію, що це робота з ризиками, але при правильному підході їх можна мінімізувати. Тільки треба правильно користуватися необхідним спорядженням та діяти згідно чітких алгоритмів, – додає Юлія. – Рідні мене підтримують, вболівають».

Якщо Яригіна отримає цю роботу, їй обіцяють 8-9 тис грн зарплати.

 

 

Схожі новини