Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Юра грав в якусь страшну гру. Йому дали завдання нас вбити»: нападник, що скалічив маму з сином на Золочівщині, досі на волі
11 Квітня, 14:15
logo-black

«Юра грав в якусь страшну гру. Йому дали завдання нас вбити»: нападник, що скалічив маму з сином на Золочівщині, досі на волі

38-річна Наталя та її 10-річний син Остап Рожицькі із села Ремезівці Золочівського району досі бояться спати вночі у власному будинку. Торік, 22 травня, у їхнє помешкання вдерся нападник з ножем, наніс їм обом важкі поранення. Люди дивом вижили. А кривдник досі на волі.

«Те, що ми тоді пережили, ворогові не побажаєш. Просто посеред ночі у кімнату вдерся невідомий. Ми з малим самі в хаті були, чоловік, на заробітках був. Дочка в Тернополі на навчанні. А сестра з мамою в літній кухні за пару метрів від хати. Юра спочатку погрожував ножем, вимагав якісь гроші, але я зрозуміла, що він не заради наживи прийшов. У нього було завдання вбити нас. Він почав бити сина, наносив йому удари ножем, Півтори міліметри залишилося, щоб серце не зачепило. У сина шість ножових поранень було. А у мене – 13. Ножем була пробита легеня. Він, коли подумав, що син мертвий, взявся за мене. Дивом мені вдалося вирватись і втекти через вікно. Просилася до сусідів. Без сліз про це все згадувати не можу», – розповідає Наталя Рожицька.

Після нападу жінка з сином довго лікувалися і проходили реабілітацію. Через отриманий стрес відвідували і психолога. Правоохоронці затримали сусідського хлопця 17-річного Юрія. Його впізнав Наталин син ще в ніч нападу, за статурою. Хоча хлопець був у масці та змінив голос. Рожицькі кажуть, за день до того сусід приходив у їхнє помешкання та підготував хату для нападу.

«Ми були дуже близькі сім’ями. Більше того, родина, куми. Я хресна їхньої 5-річної дочки, Юриної сестри. Ніколи і уявити не могла, що від тої дитини, яка виросла в мене на подвір’ї і їла з однієї миски з моїми дітьми, ми такого натерпимось. Припускаю, що Юра грав в якусь страшну гру. Можливо, із соцмереж. І там йому дали завдання, що він має когось вбити. Вже з його пояснень, які він писав в Золочівській поліції, жертвами могли стати його сестрички, але так, як їх він пошкодував, то пішов вбивати нас з сином. Я це зізнання навіть сфотографувала, аби воно дойшло до суду. Видно і що він готувався заздалегідь. Однокласники кажуть, що просив купити йому жовту фарбу. За кілька тижнів у селі на парканах почали з’являтися сумні смайлики і надпис англійською: «Пробачте мене, друзі» та «цінуйте життя – воно того варте». Казав, що ЗНО з математики ще здасть, а от на історію вже точно не піде. Зрештою, за день перед нападом прийшов до нас додому, з малим в кімнаті був. Коли той вийшов, прочинив собі вікно, аби вночі через нього залізти. Все підготував», – розповідає жінка.

Рожицькі живуть за 10 метрів від родини підозрюваного. Після скоєного не спілкуються.

«Вони хочуть, щоби їхнього сина визнали неосудним, так як він хворий. Зробили йому довідку, наче у нього епілепсія. До мене Юрин тато приходив, казав, аби на засідання без адвоката йшла, пропонував квартиру переписати на мого Остапа. Вони досить заможні люди. Але, повірте, гроші мені не потрібні. Я хочу, щоб нападника покарали по справедливості. Не вірю, що він хворий. О 3 годині ночі напав на нас, а вже зранку зібрався і поїхав на ЗНО. Написав його на 180 балів. Хвора людина так не зможе. Він ніде не стояв на обліку, з 16 років керує машиною. Найстрашніше, що він зараз вдома, за кілька метрів від нас. Ще в одній хаті з малими сестрами, яких наче також мав намір вбити. Мати його поїхала, у Польщі сидить. Бабця старенька йому їсти до хати носить. Страшно, аби йому ще щось не взбрело в голову. Хочу, аби був покараний за законом. Якщо осудний, має відсидіти. А якщо хворий, хай його ізолюють».

У селі сім’ю нападника називають зразковою. Та підтримують Наталю.

«Особисто мені лячно. У нас на вулиці 13 дітей живе. У мене дитина. Аби ще раз не наважився. Хоча, чесно, від нього ніхто не сподівався. Порядна і дуже вихована сім’я в них. Троє діток. Там завжди була дисципліна. Діти в 9-тій лягали спати. Бабуся зранку кури з-під вікна гонила, аби малих не будили. Мама Юри – фельдшерка в селі. Її поважали. Правда, і зараз на роботі рахується, але постійно бере лікарняні і сидить в Польщі. Напевне, змиритися з тим не може. Кажуть, як все з’ясувалося, вона дуже плакала в лікарні і казала, що буде на стороні Рожицьких. Батьків шкода, бо Юра ніколи не був поганим. Трохи малослівний, але звичайний сільський хлопець. Хто знав, що він в таке вляпається. Але відповідати тепер мусить», – каже мешканка села Ремезівці Оксана, просить не називати свого прізвища.

Наразі справа нападу на сім’ю Рожицьких направлена до Бузького районного суду. 3 квітня відбулося досудове засідання, а вже 25-го має пройти перше судове.

  • 0
  • 7162
Схожі новини