Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
З нового року штрафи за нетверезе водіння значно зростуть
03 Грудня, 16:07
logo-black

З нового року штрафи за нетверезе водіння значно зростуть

З 1 січня 2020 року набирає чинності закон, за яким суттєво зростуть штрафи за керування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. До того ж таке порушення кваліфікуватимуть вже не як адміністративне, а кримінальне.

У Кримінальному кодексі України з’явиться стаття 286-1, яка й визначатиме покарання. Отож, якщо водія затримають п’яним за кермом вперше, він заплатить штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Також його позбавлять права керувати транспортними засобами на строк від одного до 3 років. Якщо ж водія вдруге затримають за таке порушення, штраф становитиме до 51 тисячі гривень із позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років.

«Крім штрафу та позбавлення прав, у порушників також буде судимість. Дані про це зберігатимуться в електронній базі даних Нацполіціі, – розповідає LMN адвокат об’єднання «КредоЛекс» Володимир Рибалко. – І навіть якщо судимість погашена, у довідці про відсутність чи наявність судимості запис про притягнення до кримінальної відповідальності буде відображатися завжди. Щодо суми штрафів і термінів позбавлення водійського посвідчення, вона залежить від кількох чинників, зокрема від характеристики водія».

Нагадаємо, зараз за таке правопорушення передбачена адміністративна відповідальність – штраф 10200 грн та позбавлення прав на 1 рік.

  • 0
  • 1520
Схожі новини