Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
За неправильне перевезення дітей хочуть штрафувати
10 Березня, 19:52

За неправильне перевезення дітей хочуть штрафувати

Українські законодавці пропонують встановити штрафи за порушення правил перевезення дітей, передбачених у правилах дорожнього руху. Відповідний законопроект за №10130 вже зареєстрували у Верховні Раді.

У правилах дорожнього руху передбачена заборона перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки. Дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля, а організовані групи дітей у темну пору доби.

Відсутність законодавчої норми щодо відповідальності за порушення правил перевезення дітей, призводить до їх вибіркового використання. Тож водії масового ігнорують правила, особливо щодо користування автокріслами, хоча наслідком може стати загибель дитини.

 

«В країнах із високим рівнем безпеки руху штраф складає значну частину від доходу і тому більшість водіїв перевозять дітей в автокріслах. Наприклад, у Німеччині порушники правил платять штраф у розмірі 60 євро, Чехії — 78 євро, Естонії — до 400 євро, Польщі — 35 євро», – зазначають автори законопроекту.

 

 

Зокрема, пропонують, щоб порушення правил перевезення дітей передбачало штраф водія 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення протягом року — штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Схожі новини